Valsts robežsardzes koledža - Robežapsardze - 1. līm. prof. studijas

Robežapsardze
Norises vieta(s) vai fakultāte(s):
Uzņemšana:Ziemas uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-11-06
Programmas veids1.līmeņa profesionālā studiju programma
Profesionālā kvalifikācijaValsts robežsardzes jaunākais virsnieks (4. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 04.06.2019.
Programmas kods41861
 
Ilgums2 gadi (pilna laika), 2,5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas; Neklātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsIzglītojamie saņem amatalgu saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem
 
Programmas aprakstsZiemas uzņemšana 2018./19. gadā (nepilna laika studijas): dokumentu pieņemšana no 02.01.2019. līdz 11.01.2019.

Uzņemšanas noteikumi 2018./2019. gadā:


- Pilna laika studijās lasīt šeit

- Nepilna laika studijās lasīt šeit


Valsts robežsardzes jaunākais virsnieks pilda dienesta pienākumus Valsts robežsardzē, organizē un vada robežuzraudzību un robežpārbaudes, kā arī organizē un veic ārzemnieku ieceļošanas, uzturēšanās, izceļošanas un tranzīta noteikumu ievērošanas kontroli.

Programmas ietvaros studējošie apgūst:

16 nozares profesijas mācību kursus: Robežpārbaudes, Robežuzraudzība, Imigrācijas kontrole, Administratīvās tiesības, Ieroču un šaušanas mācība, Militārā sagatavošana, Fiziskā sagatavošana, Robežsardzes tiesības un dienesta organizācija, Kriminālistika, Krimināltiesības, Dokumentu tehniskā izpēte, Tehniskie līdzekļi un inženiertehniskais aprīkojums, Informācijas tehnoloģijas, Militārā topogrāfija, Kriminālprocess, Civilā aizsardzība.

14 vispārizglītojošos mācību kursus: Svešvaloda (angļu val., vācu val.), Ekonomikas pamati, Loģistika, Saskarsmes psiholoģija, Personālvadība, Didaktika, Politoloģija, Ģeogrāfija, Ētika, Publiskās runas pamati, Pētnieciskā darba pamati, Darba un sociālās tiesības, Konstitucionālās tiesības, Otrā svešvaloda (krievu val.).

2 mācību prakses Valsts robežsardzes struktūrvienībās.

Pēc Valsts robežsardzes koledžas absolvēšanas robežsargi dien Valsts robežsardzes struktūrvienību jaunāko virsnieku amatos.

Dienot Valsts robežsardzē, koledžas absolventi var turpināt mācības Latvijas augstskolās, kuras beidzot, iegūst otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību.

Valsts robežsardzes jaunākā virsnieka profesijas standarts ir apstiprināts un iekļauts Ministru kabineta 18.05.2010. noteikumos Nr.461 „Noteikumi par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām un Profesiju klasifikatora lietošanas un aktualizēšanas kārtību”
Programmas mājaslapawww.vrk.rs.gov.lv/main.php?sadala=50
Iepriekšējā izglītība, prasībasPilna laika studijām uzņem:
- Latvijas pilsoņus, kuri ieguvuši trešo profesionālās kvalifikācijas līmeni (kvalifikācija – Valsts robežsardzes inspektors vai Robežas inspektors), un kuri kārtējā uzņemšanas gada 31.decembrī nav vecāki par 35 gadiem; CE latviešu valodā un angļu valodā;
Nepilna laika studijām (neklātiene) uzņem:
- robežsargus, ar vidējo vai augstāko izglītību, kuri ieņem virsleitnanta, kapteiņa, majora vai pulkvežleitnanta amatu Valsts robežsardzē, kuru dienesta pieredze Valsts robežsardzē ir ne mazāka par 1 gadu, un kuri kārtējā uzņemšanas gada 31. decembrī nav vecāki par 42 gadiem;
- robežsargus, ar vidējo vai augstāko izglītību, kuri ieņem virsseržanta vai virsniekvietnieka amatu Valsts robežsardzē, kuru dienesta pieredze Valsts robežsardzē ir ne mazāka par 4 gadiem, un kuri kārtējā uzņemšanas gada 31. decembrī nav jaunāki par 32 gadiem un nav vecāki par 42 gadiem.
Koledža
Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV-4601
Tel:64603690; 64603692
E-pasts:vrk@rs.gov.lv  www.vrk.rs.gov.lv
Norises vieta(s) vai fakultāte(s):
Valsts robežsardzes koledža - Valsts robežsardzes koledža
Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV-4601
Tel:64603690  Fax:64603681
E-pasts:vrk@rs.gov.lv  www.vrk.rs.gov.lv

Social Sharing