Latvijas Universitāte - Ārstniecība

Ārstniecība
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-10-02
Programmas veidsProfesionālā studiju programma pēc vidējās izglītības - garais cikls
GrādsĀrsta grāds
Izglītības dokuments Profesionālās augstākās izglītības diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2021.
Programmas kods49721
 
Ilgums6 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti240
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets (latviešu valodā) vai maksas: 2900 EUR gadā (latviešu valodā); 8500 EUR gadā (angļu valodā) (2019./20.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsProgrammas mērķi: nodrošināt ārsta izglītību, kas atbilst Eiropas Savienības Padomes direktīvai 2005/36/EEK par profesionālo kvalifikāciju atzīšanu un LR Likuma par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu prasībām un sagatavo ārstu, kas ar zinātniski pamatotu medicīnisko darbību tieši vai netieši iedarbojas uz cilvēku, veicot slimību profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju; sagatavot ārstus, kas iekļaujas salīdzināmā grādu sistēmā Eiropā, radot darbaspēka brīvas pārvietošanās iespējas, un nodrošina sabiedrību ar kvalificētu ārstniecisko aprūpi; ārsta izglītību kopumā veido teorētiskās zināšanas, praktiskās iemaņas, ārsta cienīga (profesionāla) attieksme un uzvedība.

Studiju laikā jāapgūst A daļas kursi 222 kredītpunktu apjomā – Normālā anatomija, Neorganiskā ķīmija, Ievads šūnu bioloģijā, Medicīniskā latīņu valoda, Ievads medicīnas studijās, Psiholoģija, Fizika, Organiskā ķīmija, Vispārējā un speciālā histoloģija, Ģenētikas pamati, Bioķīmijas pamati, Medicīnas embrioloģija, Cilvēka fizio­loģija, Fizikālā, rehabilitācijas un sporta medicīna, Medicīnas bioķīmija, Mikrobioloģija, Parazitoloģija, Imunoloģija, Vispārē­jā patoloģija, Molekulārā ģenētika, Farmakoloģija, Iekšķīgo slimību propedeiti­ka, Vides veselība, Vizuālā diagnostika, Ķirurģijas elementi, Iekšķīgās slimības, Orgānu un sistēmu patoloģija, Dzemdniecība, Dermatoveneroloģija, Sabiedrī­bas veselība un epidemioloģija, Pediatrija, Ginekoloģija, Infekcijas, Ķirurģija, Neiroloģija, Uroloģija, Medicīnas vēsture un ētika, Narkoloģija, Oftalmoloģija, Otorinolarin­go­loģija, Onkoloģija, radioloģija, tiesu medicīna, Specializētā ķirurģija un anestezioloģija, Psihiatrija, Neiroķirurģija, Ortopēdija. B kursi jāapgūst 10 kredītpunktu apjomā, bet C daļas kursi 8 kredītpunktu apjomā.

Studiju laikā paredzēta prakse – Klīniskās aprūpes pamati (prakse) (5.semestris), Klīniskā prakse (5., 7., 8., 10., 11.semestris); Neatliekamās un pirmās palīdzības kurss (prakse) (6.semestris); Mācību prakse ģimenes medicīnā (12.semestris); Mācību prakse iekšķīgajās slimībās (12.semestris); Mācību prakse ķirurģijā (12.semestris).

Starptautiskā sadarbība ERASMUS ir ar Helsinku Universitāti (Somija), Florences Universitāti un Bari Universitāti (Itālija), Plovdivas Medicīnas Universitāti (Bulgārija), Tesaloniku Universitāti (Grieķija), Koimbras Universitāti (Portugāle), Getingenes Universitāti (Vācija), Karolinskas Institūtu (Zviedrija), Tartu Universitāti (Igaunija), Utrehtas Universitāti (Nīderlande), Tuzlas Universitāte (Bosnija&Hercogovina).

Darba iespējas: turpināt studijas rezidentūrā, strādāt sertificēta ārsta uzraudzībā, kā arī stāties doktorantūrā.

Mācību valoda: studiju programma tiek īstenota gan latviešu valodā, gan angļu valodā. Piesakoties studijām, jānorāda izvēle studēt latviešu valodas grupā (ar budžeta studiju vietām) vai angļu valodas grupā (tikai maksas studiju vietas un paaugstināta studiju maksa).
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/fakultates/medicinas-fakultate/pamatstudijas/arstnieciba-studiju-valoda-latviesu
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE - latviešu valoda un ķīmija vai bioloģija, vai fizika, svešvaloda (angļu, vācu, franču - var aizstāt ar starptautiska testa rezultātu – informāciju skat. LU mājas lapā). Īpaši nosacījumi: vidējās izglītības dokumentā jābūt sekmīgam (ne zemākam par 4) vērtējumam 1) bioloģijā, ķīmijā vai 2) dabaszinībās. Studijām angļu valodā: Vidējā izglītība, CE - ķīmija, bioloģija vai fizika, angļu valoda (var aizstāt ar starptautiska testa rezultātu – informāciju skat. LU mājas lapā).
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2020./2021. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv