Digitālais asistents

E-konsultācijas
Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām Latvijā saņemsi, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildi uz jautājumu saņemsi uz savu norādīto e-pastu. Atbilde kopā ar jautājumu var tikt publicēta e-konsultāciju sadaļā.

Pirms uzdot jaunu jautājumu, pārliecinies, vai tevi interesējošā atbilde jau nav šeit publicēta. Jautājumu un atbildes var meklēt pēc interesējošā vārda un/vai atšķirot pēc jautājuma tematiskās grupas.

NIID.LV patur tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav tās kompetencē vai tādiem, uz kuriem atbilde jau ir sniegta.

Uzdot jaunu jautājumu!

1
Rezultāti : 1 - 1 no 1
25-03-2017

Labdien! Kurās izglītības iestādēs Latvijā var apgūt profesijas pamatus un pabeigt pamatskolu, ja jaunietis ir pabeidzis 7 klases?

Labdien!

Nosūtām Jums sarakstu ar izglītības programmām, kurās 2017./18. gada vasarā var iestāties pēc 7. vai 8.klases un iegūt pamatizglītību kopā ar profesiju:

http://www.niid.lv/niid_search?qy=&level_1=&level_2=401&target=PK sarakstā norādītajās programmās var apgūt pamatizglītību un 1.līmeņa profesionālo kvalifikāciju (1.kvalifikācijas līmenis – teorētiskā un praktiskā sagatavotība, kas dod iespēju veikt vienkāršus uzdevumus noteiktā praktiskās darbības sfērā - piemēram, pavāra palīgs, būvstrādnieks, galdnieka palīgs u.c.). Katras programmas aprakstā ir norādītas iepriekšējās izglītības prasības – uzņem pēc 7. vai 8. klases.

NIID.lv apkopotajam sarakstam ir informatīvs raksturs, un tas ir sastādīts, pamatojoties uz profesionālo izglītības iestāžu plāniem 2017./18. gada uzņemšanai. Lai precizētu informāciju par uzņemšanu, iesakām sazināties ar izvēlēto izglītības iestādi.

Papildu informācija

Projekta "Jauniešu garantija" ietvaros Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno dažādus atbalsta pasākumus jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, lai palīdzētu iekļauties darba tirgū, tostarp piedāvā iespēju apgūt profesiju (piemēram, konditora palīgs vai galdnieka palīgs) ar neiegūtu pamatizglītību. Vairāk par projektu varat skatīt šeit http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=491 vai interesēties tuvākajā NVA filiālē.

1
Rezultāti : 1 - 1 no 1