E-Konsultācijas

Izsmeļošākas atbildes par izglītības iespējām Latvijā saņemsi, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildi uz jautājumu saņemsi uz savu norādīto e-pastu. Atbilde kopā ar jautājumu var tikt publicēta e-konsultāciju sadaļā.

Pirms uzdot jaunu jautājumu, pārliecinies, vai tevi interesējošā atbilde jau nav šeit publicēta. Jautājumu un atbildes var meklēt pēc interesējošā vārda un/vai atšķirot pēc jautājuma tematiskās grupas.

NIID.LV patur tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav tās kompetencē vai tādiem, uz kuriem atbilde jau ir sniegta.

Norādiet grupu, kuras jautājumus skatīt.
Uzdot jaunu jautājumu.
Atrasti 25 ieraksti.

Labdien! 2008.gadā pabeidzu SIA "Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolu "Attīstība"". Man šobrīd darba vajadzībām ir nepieciešama iepriekšējā izglītībā sasniegto studiju rezultātu atzīšana. Šim nolūkam ir nepieciešams studiju programmu apraksts. Tā kā augstskola, ko absolvēju, ir likvidēta, kur es varu interesēties par šādu informāciju?

Publicēts: 19-05-2025

Labdien!

Vadības un sociālā darba augstskola "Attīstība" SIA tika likvidēta 2015. gada 11. martā un tai nav tiesību pārņēmēja. Tās interneta vietne vairs nedarbojas, tāpat vairs nedarbojas domēns Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas centram (AIKNC), kurš iepriekš veica licencēšanas un akreditācijas procesu augstākās izglītības iestādēm un programmām. Līdz ar to iegūt programmu aprakstus ir diezgan sarežģīti. Parasti darba devējam vai citai augstskolai (ja mērķis ir turpināt studijas) pietiek ar diplomu un diploma pielikumu, kurā norādīti apgūtie priekšmeti, to apjoms kredītpunktos un vērtējums.

Mūsdienās (kopš 2014. gada), kopš AIKNC ir pārtraucis savu darbību, augstākās izglītības licencēšanas un akreditācijas procesu nodrošina Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra (AIKA). Lai noskaidrotu, vai AIKA ir pieejami vēsturiskie studiju programmu pašnovērtējuma ziņojumi vai citi akreditācijas dokumenti, Jūs varat sazināties ar AIKA speciālistiem.

Ja Jums nepieciešams saņemt oficiālas izziņas vai kopijas, Jūs varat mēģināt vērsties Latvijas Nacionālajā arhīvā. Arhīvā var tikt saglabāti ne tikai diplomi un to pielikumi, bet arī studiju programmu apraksti un akreditācijas materiāli, ja likvidētā augstskola šos dokumentus ir iesniegusi glabāšanai.

Pastāv arī interneta vietnes, ar kuru palīdzību var atrast arhivētās augstskolu mājaslapas, piemēram, interneta arhīvu Wayback Machine, kurā tiek saglabāta vēsturiskā informācija par augstskolām, t.sk. pilni programmu apraksti, apgūstamo priekšmetu saraksti, uzņemšanas prasības u.c.

Lai atrastu informāciju par likvidēto Vadības un sociālā darba augstskolu "Attīstība", Jums jāveic šādi soļi:

    1. atveriet interneta arhīvu Wayback Machine;
    2. meklēšanas lodziņā ierakstiet vēsturiskās vietnes adresi: www.attistiba.lv;
    3. atveras kalendārs, kurā izvēlieties aptuveno gadu/ mēnesi, par kuru interesējaties;
    4. piemēram, izvēloties 2008. gada 13. janvāri, atveras augstskolas “Attīstība” mājaslapa, kurā redzama visa informācija, kas bija aktuāla tajā brīdī;
    5. tālāk Jūs varat šajā mājaslapā izvēlēties sadaļu “Studiju programmas”, kurā būs redzami visu programmu apraksti, t.sk. katras programmas saturs.

Informācija par īstenotajām studiju programmām ir atrodama arī vēsturiskajā augstskolas “Attīstība” interneta vietnē.

Ja vēlaties iegūt detalizētu informāciju par konkrēto studiju programmu (t.sk. saturu, apjomu kredītpunktos u.c.), Jums varētu noderēt programmas pašnovērtējuma ziņojums un/vai AIKNC akreditācijas ekspertu ziņojums. Lai atrastu šos dokumentus, Jums jāveic šādi soļi:

    1. atveriet interneta arhīvu Wayback Machine;
    2. meklēšanas lodziņā ierakstiet atbilstošus atslēgas vārdus, piemēram, “AIKNC LV ziņojumi”;
    3. atvērsies liels saraksts ar dažādiem AIKNC vēsturiski publicētajiem ziņojumiem - izvēlieties tos, kas varētu attiekties uz augstskolu “Attīstība” (var intuitīvi atrast pēc pdf vai word dokumenta nosaukuma), piemēram, Jūs varēsiet lejupielādēt Ekspertu komisijas ziņojumu par Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolas "Attīstība" 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu "Sociālās palīdzības organizēšana", "Sociālā aprūpe" un "Sociālā rehabilitācija" izvērtēšanu, kurā ir detalizēta informācija par studiju programmu saturu.

Tāpat interneta arhīvā Wayback Machine var atrast informāciju par augstskolas “Attīstība” un tās īstenoto studiju programmu vēsturisko akreditācijas statusu.

NIID.LV rīcībā nav informācijas, vai šie interneta arhīvā atrastie vēsturiskie dokumenti var kalpot par pamatu iepriekšējā izglītībā sasniegto studiju rezultātu atzīšanai. Lai to noskaidrotu, iesakām Jums konsultēties ar oficiālo diplomatzīšanas institūciju Latvijā – Akadēmisko informācijas centru (AIC).

Labdien! Esmu ieguvusi 2006. gadā maģistra grādu valsts pārvaldes jomā - vai tas mūsdienās nozīmē, ka man ir otrā cikla augstākā profesionālā izglītība? Papildus, ja cilvēks 2017. gadā ir ieguvis profesionālā bakalaura grādu, vai tā mūsdienās atbilst pirmā cikla augstākajai profesionālajai izglītībai?

Publicēts: 27-02-2025

Labdien!

Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 96. punktā ir noteikta no 26.12.2000. līdz 11.10.2022. iegūto grādu un profesionālo kvalifikāciju atbilstība mūsdienu studijās iegūstamajiem grādiem un profesionālajām kvalifikācijām:

1) akadēmiskais bakalaura grāds atbilst pirmā cikla augstākajā izglītībā iegūtam bakalaura grādam;

2) akadēmiskais maģistra grāds atbilst otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtam maģistra grādam;

3) zinātniskais doktora grāds atbilst trešā cikla augstākajā izglītībā iegūtam zinātnes doktora grādam;

4) pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un ceturtā līmeņa profesionālā kvalifikācija atbilst īsā cikla profesionālajai augstākajai izglītībai un piektā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai;

5) otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība:

a) piektā līmeņa profesionālā kvalifikācija atbilst pirmā cikla augstākajā izglītībā iegūtai sestā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai vai otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtai septītā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai atbilstoši studiju programmas kodam pēc Latvijas izglītības klasifikācijas otrā klasifikācijas līmeņa,

b) profesionālais bakalaura grāds un piektā līmeņa profesionālā kvalifikācija atbilst pirmā cikla augstākajā izglītībā iegūtam bakalaura grādam un sestā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai,

c) profesionālais maģistra grāds vai profesionālais maģistra grāds un piektā līmeņa profesionālā kvalifikācija atbilst otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtam maģistra grādam vai otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtam maģistra grādam un septītā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai;

6) profesionālais doktora grāds mākslās atbilst trešā cikla augstākajā izglītībā iegūtam profesionālā doktora grādam mākslās.

Tādējādi,

1)ja 2006. gadā esat ieguvusi akadēmiskā maģistra grādu valsts pārvaldē, tad Jums ir otrā cikla augstākā izglītība, savukārt, ja esat ieguvusi profesionālā maģistra grādu un piektā līmeņa profesionālo kvalifikāciju, tad Jūsu iegūtā izglītība atbilst otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtam maģistra grādam un septītā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai.

2)ja cilvēks 2017. gadā ir ieguvis profesionālā bakalaura grādu un piektā līmeņa profesionālo kvalifikāciju, tad viņa iegūtā izglītība atbilst pirmā cikla augstākajā izglītībā iegūtam bakalaura grādam un sestā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai.

Labdien! Vai gadījumā, kad cilvēks ir mācījies tehnikumā, nokārtojis valsts centralizētos eksāmenus atbilstoši noteiktajām normām, taču skolu nav pabeidzis, viņam ir iespēja iegūt atestātu par vispārējo vidējo izglītību, lai iestātos augstākās izglītības iestādē? Paldies!

Publicēts: 15-02-2025

Labdien!

Mācoties tehnikumā (arī tad, ja mācību laikā ir sekmīgi nokārtoti visi nepieciešamie centralizētie eksāmeni (CE)), atestātu saņemt nevar. Vispārējo vidējo izglītību apliecinošu dokumentu izsniedz tikai pēc vispārējās vidējās izglītības programmas pilnas apguves.

Lai vidējā izglītība būtu iegūta, ir jāpabeidz vispārējās vai profesionālās vidējās izglītības programmas apguve. Pēc CE nokārtošanas tehnikumā, neturpinot mācības, personas iegūtās izglītības statuss ir nepabeigta vidējā profesionālā izglītība. Šādā gadījumā persona nesaņem diplomu*, bet tehnikuma izsniegtu izziņu par profesionālās izglītības programmas daļas apguvi, apliecību par moduļa (vai vairāku moduļu) apguvi un profesionālās kvalifikācijas apliecību, ja programmas apguves laikā ir kārtots kāds profesionālās kvalifikācijas eksāmens (zemāka profesionālās kvalifikācijas līmeņa kvalifikācijā). Minētie dokumenti nedod tiesības turpināt izglītību augstākās izglītības iestādēs, taču dod iespēju apgūtās prasmes izmantot darba tirgū vai vēlāk iestāties tādas pašas vai līdzīgas tematiskās jomas profesionālās izglītības programmas vēlākos posmos.

Tādējādi, lai iegūtu vidējo izglītību un varētu iestāties augstākās izglītības iestādē, personai ir divi risinājumi:

1) Pabeigt profesionālās izglītības programmas apguvi tajā pašā vai citā profesionālās izglītības iestādē, kas īsteno līdzīgu programmu, iestājoties vēlākos posmos (ātrākais ceļš);

2) Iestāties vispārējās vidējās izglītības programmā un, sekmīgi pabeidzot to, saņemt vispārējās vidējās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu (atestātu). Izvēloties šo ceļu, ir jārēķinās, ka profesionālās vidējās izglītības programma būtiski atšķiras no vispārizglītojošās vidusskolas programmas. Līdz ar to personai būs 1)jāapgūst visi tie priekšmeti, kuri ir iekļauti konkrētās programmas mācību plānā un kuri nav apgūti profesionālās izglītības programmā; 2)jānokārto vismaz divi CE augstākajā līmenī, kā to paredz vispārējās vidējās izglītības standarts.

Profesionālās izglītības likumā (6.pants) ir noteikts, ka

  • Diplomu par profesionālo vidējo izglītību un profesionālās kvalifikācijas apliecību izsniedz izglītojamam, kurš pilnībā apguvis profesionālās izglītības programmu un nokārtojis valsts profesionālās izglītības standartā noteiktos valsts noslēguma pārbaudījumus (CE + profesionālās kvalifikācijas eksāmenu);
  • Diplomu par profesionālo vidējo izglītību izsniedz izglītojamam, kurš pilnībā apguvis vidējās izglītības programmu un nokārtojis CE, bet veselības stāvokļa dēļ nespēj kārtot profesionālās kvalifikācijas eksāmenus vai nav saņēmis pietiekamu vērtējumu profesionālās kvalifikācijas eksāmenā.

Tādējādi diplomu (bez kvalifikācijas apliecības) var saņemt arī tādā gadījumā, ja kvalifikācijas eksāmenā saņem nepietiekamu vērtējumu, taču visi 4. kursā iekļautie profesionālie priekšmeti un moduļi, praktiskās mācības un kvalifikācijas prakse ir jāapgūst, un kvalifikācijas eksāmens ir jākārto.

Labdien! Sakiet lūdzu, kāda veidlapa jāaizpilda, lai noskaidrotu iegūtās izglītības pakāpi un kvalifikācijas līmeni?

Publicēts: 20-12-2024

Labdien!

NIID.LV neveic izglītības pakāpes un/vai kvalifikācijas līmeņa noteikšanu, un NIID.LV tīmekļa vietnē nav pieejamas arī attiecīgās veidlapas. Izglītības dokumentu izskatīšanu un pielīdzināšanu veic Akadēmiskās informācijas centrs (AIC). Parasti izglītības dokumentu ekspertīzi veic gadījumos, kad ir nepieciešama

Katrā no minētajām sadaļām ir pieejamas arī iesniegumu veidlapas, kuras var aizpildīt un pēc tam nosūtīt AIC ekspertīzes veikšanai.

Savā jautājumā neesat minējusi, 1) kāda ir Jūsu iegūtā izglītība un kur esat to ieguvusi; 2) kādam nolūkam Jums ir nepieciešama izglītības pakāpes/ kvalifikācijas līmeņa noskaidrošana. Ja, piemēram, Jūs esat iepriekšējos gados pabeigusi akreditētu arodizglītības, vidējās profesionālās izglītības vai tālākizglītības programmu Latvijā un ieguvusi valsts atzītu izglītības dokumentu, kurā norādīts kvalifikācijas līmenis, tad izglītības dokumentu ekspertīzi veikt nav nepieciešams – Jūsu iegūtie izglītības dokumenti ir derīgi gan iesniegšanai darba devējam, gan izglītības turpināšanai.

Atbilstoši Profesionālās izglītības likuma Pārejas noteikumu 30. punktam, sākot ar 2022. gada 1. augustu, iepriekš iegūtais 2. profesionālās kvalifikācijas līmenis (PKL) automātiski atbilst mūsdienu 3.PKL, 3. PKL atbilst 4.PKL, 4.PKL – 5.PKL utt. Tādējādi, ja piemēram, esat ieguvusi iepriekšējos gados 3.PKL kvalifikāciju, tad mūsdienās tā automātiski atbilst 4.PKL, un atzīšanas procedūra nav jāveic.

Vairāk par kvalifikācijas līmeņu atbilstību mūsdienu kvalifikācijas līmeņiem lasiet NIID.LV sagatavotajā materiālā “Profesionālās kvalifikācijas līmeņi Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūrā”.

Labdien! Vēlos noskaidrot, kā es varētu uzzināt, kurā gadā esmu uzsākusi studijas koledžā. Dokumenti par iestāšanos ir  nozaudēti.

Publicēts: 25-10-2024

Labdien!

Portālā Latvija.lv ir pieejams e-pakalpojums “Mani dati izglītības reģistros”, kurā ikvienai personai, autorizējoties caur internetbanku, ir iespēja bez maksas izgūt Valsts Izglītības informācijas sistēmā (VIIS) esošajos reģistros pieejamos datus par savu iegūto izglītību. E-pakalpojums atspoguļo datus par vispārējo un profesionālo izglītību kopš 2009./2010. mācību gada, bet par augstskolu un koledžu studentiem un absolventiem - kopš 2018. gada.

Ja uzsākāt studijas pirms 2018. gada, tad, iespējams, datu par Jūsu studijām VIIS sistēmā nebūs. Šādā gadījumā Jūs varat sazināties ar koledžu, kurā uzsākāt studijas. Ja koledža ir likvidēta vai reorganizēta, tad jāvēršas pie tās tiesību pārņēmēja. Gadījumos, kad augstākās izglītības iestāde ir likvidēta un tai nav tiesību pārņēmēja, tad iestādes dokumentācijai saskaņā ar Arhīvu likumu ir jānonāk glabāšanā Latvijas Nacionālajā arhīvā (LNA). Ja arhīva rīcībā ir meklējamā dokumenta oriģināls, arhīvs to izsniedz, uzrādot personu apliecinošu dokumentu . Ja oriģināla arhīvā nav, interesents var saņemt arhīva izziņu par to, ka viņš ir mācījies konkrētajā izglītības iestādē.

Dokumenta oriģinālu arhīva izziņu vai dokumentu izrakstu saņemšanai var vērsties LNA struktūrvienībās reģionos un Rīgā, to kontaktinformācija pieejama LNA mājaslapā. Iesnieguma veidlapa meklējama LNA mājaslapas sadaļā “Pakalpojumi” – “Pieprasījuma veidlapas”. Pakalpojums pieejams arī tiešsaistē, izmantojot e-pakalpojumu gan LNA mājaslapā, gan portālā www.latvija.lv.

Ja vēlaties tikai precizēt, kurā gadā uzsākāt studijas, nevis atjaunot nozaudētos dokumentus (vai gadījumā, ja studijas īsti neuzsākāt, tikai iesniedzāt dokumentus un/vai noslēdzāt studiju līgumu utt.), tad, iespējams, visvienkāršāk būtu noskaidrot to sarunā, piemēram, ar tuviniekiem, draugiem, klasesbiedriem, kolēģiem vai bijušajiem kursabiedriem, kuri varētu Jums palīdzēt atcerēties iestāšanās gadu.

Labdien! Interesējos par maģistra studijām kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Vēl neesmu izlēmusi, kurā valstī studēt, bet iespējamie varianti ir Zviedrija, Nīderlande, Vācija, Šveice. Saprotu, ka katrā universitātē uzņemšanas noteikumi varētu būt dažādi. Vai Latvijā iegūts bakalaura grāds tiktu atzīts ārvalstīs un es varētu turpināt maģistra studijas sevis izvēlētā programmā? Vai varētu būt kādi ierobežojumi? Paldies!

Publicēts: 08-10-2024

Labdien!

Gatavojot atbildi, konsultējāmies ar Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Euroguidance programmas vadītāju Ilzi Jansoni, kura informēja, ka Latvijā iegūts bakalaura grāds akreditētā augstskolā/ studiju programmā var tikt atzīts studiju turpināšanai gan Jūsu nosauktajās, gan citās Eiropas valstīs.

Piemēram, Zviedrijas Augstākās izglītības padomes mājaslapā ir norādīts, ka  Latvijā iegūts bakalaura grāds tiek pielīdzināts Zviedrijas bakalaura grādam. Nīderlandē saskaņā ar noslēgto vienošanos starp Baltijas un Beniluksa valstīm Latvijā iegūti diplomi tiek atzīti automātiski. Papildu informācija pieejama šajā portāla LSM rakstā.

Lai noskaidrotu Jūsu iegūtā izglītības dokumenta statusu Vācijā, Jūs varat izmantot ārvalstīs iegūtu diplomu atzīšanas datubāzi Anabin (vācu valodā, taču ar Google tulkotāja palīdzību var soli pa solim saprast, kā šo datubāzi izmantot). Savukārt informācija par izglītības dokumentu atzīšanas kārtību Šveicē ir pieejama Šveices ENIC tīmekļa vietnē.

 Jūs varat vērsties arī katras konkrētās valsts diplomatzīšanas centrā ENIC/NARIC un noskaidrot, 1) vai Jūsu Latvijā iegūtais bakalaura grāda ieguvi apliecinošais diploms ir derīgs iesniegšanai konkrētās valsts augstskolās studijām maģistrantūrā; 2) kādi vēl papildu dokumenti ir jāsagatavo un jāiesniedz (piemēram, notariāli apstiprināts diploma tulkojums vai cits dokuments); 3) kāda ir studiju valoda; 4) ja nepieciešams, kādi papildu nosacījumi ir jāizpilda (piemēram, dažās valstīs, lai iestātos augstskolā, ārvalstniekiem ir vismaz gadu jāapmeklē sagatavošanas kursi un/vai jānokārto iestājpārbaudījumi, jāapliecina valodas kompetences utt.).

Tāpat paralēli Jūs varat sazināties ar pašu augstskolu, par kuru interesējaties, uzdodot iepriekš minētos jautājumus.

Papildus par Latvijas izglītības dokumentu atzīšanu citās valstīs varat izlasīt Akadēmiskā informācijas centra (AIC) mājaslapā.

Labdien. Kā un kur var saņemt sekmju izrakstu, kas iegūts 2004.gadā Latvijas policijas akadēmijā?

Publicēts: 30-08-2024

Labdien!

Latvijas Policijas akadēmija (LPA) tika likvidēta 2010. gada 1. janvārī, un tās tiesību pārņēmēja ir Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija (IeM). Gatavojot atbildi, sazinājāmies ar IeM Informācijas centra speciālisti, kura norādīja, ka likvidētās LPA dokumenti tiek uzglabāti IeM Informācijas centra arhīvā, un ieteica Jums sazināties ar arhīvisti Margaritu Graudumnieci pa tālruni 67829002.

Labdien! Vēlos saprast, vai manis iegūtais diploms atbilst 1 līmeņa augstākajai izglītībai. Esmu savulaik beigusi Ventspils mūzikas koledžu specialitātē "Klavieru skolotājs un koncertmeistars".

Publicēts: 26-08-2024

Labdien!

Vispirms ir jāskatās, kas norādīts Jūsu diplomā. Ja tajā ir norādīts, ka Ventspils mūzikas koledžā attiecīgo kvalifikāciju esat ieguvusi vidējās profesionālās izglītības programmā, tad arī mūsdienās tā, visticamāk, atbilst vidējās profesionālās izglītības līmenim.

Izglītības pielīdzināšanu var veikt tikai vienas pakāpes ietvaros: profesionālo vidējo izglītību nevar pielīdzināt augstākajai un otrādi. Taču, lai precizētu informāciju, iesakām Jums sazināties ar institūciju, kas saskaņā ar 21.02.2023. Ministru kabineta  noteikumiem Nr.71 „Grādu un profesionālo kvalifikāciju pielīdzināšanas kārtība” (2.p.) veic iepriekšējos gados iegūtu grādu un kvalifikāciju pielīdzināšanu mūsdienu kvalifikācijām – Akadēmiskās informācijas centru (AIC). Kontaktinformācija ir pieejama šajā saitē (sk. sadaļu “Agrāk iegūto grādu un kvalifikāciju pielīdzināšana”).

Labdien! 1991. gadā ieguvu vidējo profesionālo izglītību un māsas profesionālo kvalifikāciju. Pēc mācībām strādāju citā profesijā. Taču tagad es vēlētos strādāt profesijā, nokārtot sertifikāciju, un man tiek prasīts vidējo izglītību apliecinošs dokuments. Manā diplomā ir norādīts, ka esmu ieguvusi medicīnas māsas kvalifikāciju (pilnu kursu) , tacu dokumentā nav norādes par vidējo izglītību. Vai man ir jāpieprasa arhīvā papildu dokumenti, ja medicīnas skola ir likvidēta?

Publicēts: 25-07-2024

Labdien!

Diploms par vidējo profesionālo izglītību ir gan vidējo izglītību, gan profesionālo kvalifikāciju apliecinošs dokuments. Arī iepriekšējos gados iegūti diplomi ir derīgi gan darbam māsas profesijā, gan izglītības turpināšanai.

Ja Jums ir sertifikācijai vai citam mērķim ir nepieciešams saņemt papildu datus par Jūsu izglītību (taču iesakām vispirms sazināties ar sertifikācijas institūciju un precizēt, vai šādi dati ir nepieciešami!), kuri diplomā nav norādīti, tad, tā kā medicīnas skola ir likvidēta, Jūs varat vērsties Personāla dokumentu valsts arhīvā un saņemt izziņu. Lai saņemtu arhīva izziņu, arhīvam jāiesniedz pieprasījums, aizpildot arhīva pieprasījuma veidlapu vai sastādot pieprasījumu brīvā formā. Arhīva izziņu var pieprasīt arī tiešsaistē, izmantojot e-pakalpojumu.

Labdien! Esmu pabeigusi masāžas kursus. Kādas papildu apmācības ir vajadzīgas, lai saņemtu sertifikātu?

Publicēts: 24-07-2024

Labdien!

Profesija "Masieris" Latvijā ir veselības aprūpes jomā reglamentēta profesija. Masieris ir ārstniecības persona, kura ieguvusi pirmā līmeņa (īsā cikla) profesionālo augstāko izglītību vai profesionālo vidējo izglītību un darbojas atbilstoši savai kompetencei ārstniecībā (Ārstniecības likums, 45.⁶ pants). Tātad masierim ir jābūt medicīniskajai izglītībai.

Ja vēlas strādāt savā privātpraksē, masierim ir jāiegūst arī atbilstošs sertifikāts. Vairāk par masieru sertifikācijas kārtību lūdzam skatīt Latvijas Masieru asociācijas mājaslapā: https://masieriem.lv/sertifikacija.

Papildu informācija:

Uzdot jaunu jautājumu.