Raksti
Izglītības iestādes aicina ikvienu interesentu apmeklēt atvērto durvju un informācijas dienas, kā arī izstādes, karjeras dienas un citus publiskus pasākumus klātienē vai tiešsaistē! NIID.LV apkopotā informācija tiek regulāri papildināta.
2024./2025. mācību gadā 9.klases noslēgumā skolēniem jākārto centralizētie eksāmeni latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā. Savukārt, lai pabeigtu vidusskolu, ir jānokārto trīs eksāmeni vismaz optimālajā mācību satura apguves līmenī, un divi - augstākajā līmenī. Valsts pārbaudes darbu kārtošanai jāpiesakās līdz 15. decembrim. Lai eksāmeni būtu nokārtoti, 9. klases skolēniem jāuzrāda vismaz 15% snieguma rezultāts, savukārt vidusskolēniem - vismaz 20%. Pamatizglītības centralizēto eksāmenu sertifikāti būs pieejami no 25. jūnija, vidējās izglītības sertifikāti – no 3. jūlija.
SkillsLatvia ir nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības programmu audzēkņiem vecumā līdz 22 gadiem. Konkursā, kas notiek reizi gadā, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties.1.-3. vietu ieguvējus katrā nominācijā apbalvo ar medaļām, diplomiem un sponsoru sagādātajām balvām. Pēc SkillsLatvia konkursa dalībnieki var kļūt par potenciālajiem kandidātiem dalībai starptautiskajos jauno profesionāļu meistarības konkursos.
No 7. līdz 10. maijam Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā, notiks nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia. 8. un 9. maijā ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt pasākumu, satikt profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjus, vērot konkursantu darbu, piedalīties dažādās aktivitātēs. Ieeja pasākumā un autostāvvieta būs bez maksas.
Jūnijā sāksies pieteikšanās un dokumentu iesniegšana mācībām profesionālās izglītības programmās, kuras šogad īstenos 40 profesionālās izglītības iestādes, ieskaitot filiāles, kā arī 10 koledžas un 3 vispārējās izglītības iestādes, liecina NIID.lv apkopotā informācija par skolu plāniem. Pamatskolu vai vidusskolu absolventi, kā arī citi interesenti šogad tiek aicināti uzsākt mācības vairāk kā 700 izglītības programmās.
Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri mācās budžeta grupās un klātienē apgūst profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas, kuru īstenošanas ilgums ir vismaz 1 gads, var saņemt ikmēneša stipendiju, paaugstinātu ikmēneša stipendiju vai vienreizēju stipendiju.
Lai skolēnos veicinātu interesi un izpratni par dažādām nozarēm un profesijām, ir sagatavoti informatīvie materiāli par profesionālās izglītības iespējām 2025./2026. mācību gadā. Infografikās atrodama informācija par profesijām 17 dažādās nozarēs, kuras iespējams apgūt pēc 9. un 12. klases.
Profesionālās pamatizglītības programmās uzņem pilngadīgas un nepilngadīgas personas pēc speciālās pamatizglītības apguves. Programmas īsteno speciālās izglītības iestādes. Profesiju apguve tiek īstenota par valsts budžeta līdzekļiem, turklāt audzēkņiem tiek nodrošināts daudzveidīgs atbalsts. Mācoties profesionālās pamatizglītības programmās pēc speciālās pamatizglītības, ir iespēja 2 vai 3 gadu laikā apgūt 2.profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesijas.
Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē (NIID.LV) ir apkopota informācija par uzņemšanu 2025./2026. mācību gadā profesionālās izglītības programmās cilvēkiem ar invaliditāti, prognozējamu invaliditāti un/vai dažāda rakstura funkcionāliem traucējumiem. Par katru izglītības iestādi rakstā sniegta arī noderīga informācija par papildu iespējām: dienesta viesnīcu, rehabilitācijas iespējām, atbalsta personālu un vides pieejamību.
Augstskolas un koledžas tradicionāli uzņem studentus ne tikai rudenī, bet arī ziemā. NIID.lv apkopotā informācija liecina, ka ziemas uzņemšanu organizē 20 augstākās izglītības iestādes vai to filiāles gan Rīgā, gan reģionos. Atsevišķās programmās, kas tiek īstenotas pilna laika studiju formā, ir pieejamas arī budžeta vietas.