Digitālais asistents

Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām Latvijā saņemsi, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildi uz jautājumu saņemsi uz savu norādīto e-pastu. Atbilde kopā ar jautājumu var tikt publicēta e-konsultāciju sadaļā. Pirms uzdot jaunu jautājumu, pārliecinies, vai tevi interesējošā atbilde jau nav šeit publicēta. Jautājumus un atbildes var meklēt pēc atslēgas vārda un/vai atšķirot pēc jautājuma tematiskās grupas.
NIID.LV patur tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav tās kompetencē vai tādiem, uz kuriem atbilde jau ir sniegta. E-konsultācijām ir informatīvs raksturs.
NIID.LV tiek publicētas tikai atbildes, kas sniegtas pēdējo divu kalendāro gadu laikā. E-konsultācijām ir informatīvs raksturs. Atbildes ir aktuālas to publicēšanas brīdī.
Fizisko personu dati un personiska rakstura informācija, kas ietverta iesniedzēja jautājumā un atbildē, publiski pieejamajā versijā netiek ievietota. Personu datu apstrāde tiek īstenota atbilstoši VIAA fizisko personu datu un privātuma politikai. Par personu datu apstrādi NIID.LV mājaslapā vari lasīt šeit.
Nākamā |
11-03-2025
Labdien! Man ir augstākā juridiskā izglītība - maģistra grāds tiesību zinātnē. Vēlos apgūt kādu no jaunajām specialitātēm: sociālais darbinieks, karitatīvais sociālais darbinieks, psihologs, pedagogs, darba aizsardzības speciālists u.c. Vai es ar savu maģistra grādu tiesību zinātnē varu turpināt mācības kādā no šim specialitātēm maģistrantūras līmenī? Kurās augstskolās un cik ilgi man jāmācās? Kur vēl es varētu mācīties maģistrantūrā ar savu jau iegūto izglītību? Labdien! Ar iegūtu maģistra grādu tiesību zinātnē (diemžēl neesat norādījusi, vai bakalaura grāds arī ir iegūts tiesību zinātņu jomā) iespējas turpināt studijas ir plašas un daudzveidīgas - Jūs varat studēt vairākās zinātņu nozarēs un tematiskajās jomās, ne tikai tiesību zinātņu jomā. 1)Jūs varat studēt starpnozaru maģistra programmās, kas ir saistītas ar tiesību zinātņu jomu, bet nenodrošina jurista kvalifikācijas ieguvi, piemēram:
2)Nosūtām Jums maģistra līmeņa programmu sarakstu sociālajās zinātnēs: SARAKSTS. Vēršam uzmanību, ka atsevišķās programmās uzņem ar bakalaura grādu konkrētā nozarē vai specializācijā. Piemēram, lai studētu psiholoģijas maģistra programmā, ir obligāti jāiegūst bakalaura grāds psiholoģijā. Lai studētu sociālā darba vai karitatīvā sociālā darba maģistra programmā, ir nepieciešams bakalaura grāds vai 1.cikla profesionālā augstākā izglītība sekojošās tematiskajās jomās: mākslas, humanitārā zinātnes un cilvēkrīcības zinātnes, veselības aprūpe, sociālā labklājība, pedagogu izglītība un izglītības zinātnes. Tādējādi iesakām Jums rūpīgi iepazīties ar uzņemšanas nosacījumiem (pieejami NIID.LV sarakstos katras programmas aprakstā, kā arī augstskolu mājaslapās, augstskolu uzņemšanas noteikumos). 3)Jūs varat studēt un veidot turpmāko karjeru drošības un aizsardzības jomā, izvēloties kādu no atbilstošām maģistra programmām:
4)Jūs varat studēt uzņēmējdarbību un vadību (t.sk. personālvadību, biznesa vadību, nekustamā īpašuma vadību, projektu vadību, sporta vadību, tūrisma vadību, loģistiku, publisko pārvaldi u.c.). Nosūtām Jums maģistra līmeņa programmu sarakstu: SARAKSTS. 5)Jūs varat turpināt izglītības ieguvi kādā no komunikācijas nozares programmām (t.sk. žurnālistikā, mediju studijās, bibliotēkzinātnē, sabiedrisko attiecību jomā): programmu SARAKSTS. 6)Jūs varat studēt atsevišķās humanitāro zinātņu programmās, piemēram, “Kultūras un sociālā antropoloģija”, “Sociālā antropoloģija”, “Rakstniecības studijas”, “Vēsture un arheoloģija” u.c. 7)Jūs varat arī mācīties par skolotāju vai pasniedzēju sociālo zinātņu (t.sk. sabiedrības un tiesību) jomā*. Piemēram, maģistra programmas “Izglītības zinātnes” apakšprogrammā “Pedagoģija” var studēt arī personas ar augstāko izglītību – bakalaura grādu citās nozarēs, kas nav pedagoģija. Tāpat var studēt profesionālās augstākās izglītības programmā projekta “Mācītspēks” ietvaros (valsts budžets), paralēli strādājot skolā par skolotāju un saņemot algu. Vēršam uzmanību, ka nosūtītajiem sarakstiem ir informatīvs raksturs – lai noskaidrotu, vai Jūsu iegūtā izglītība (ar vai bez papildu nosacījumu izpildes) atbilst uzņemšanas prasībām konkrētajā programmā, Jums rūpīgi jāiepazīstas ar katras programmas uzņemšanas nosacījumiem un/ vai jāsazinās ar konkrētās augstskolas uzņemšanas komisiju. *Pedagogu izglītībai un kvalifikācijai ir jāatbilst iegūtajai izglītībai ir jāatbilst Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” norādītajām prasībām. |
11-03-2025
Labdien! Šogad beigšu 9.klasi. Es vēlos mācīties par medmāsu, māsas palīgu vai ārsta palīgu, bet nekur nevaru atrast izglītības iespējas. Vai ir skolas, kurās var mācīties pēc pamatizglītības ieguves? Man ir 16 gadi. Labdien! Medicīnas nozarē visas programmas (gan profesionālajā, gan augstākajā izglītībā) tiek īstenotas pēc 12. klases, izņemot veterinārmedicīnas programmas, kurās var iestāties uzreiz pēc 9. klases beigšanas. Medicīnas koledžās vienīgā arodizglītības programma, kurā uzņem ar pamatizglītību (no 18 gadu vecuma), ir “Māszinības”, kurā var iegūt māsas palīga kvalifikāciju. Savukārt pēc vidējās izglītības ieguves var apgūt dažādas profesijas veselības aprūpes nozarē gan augstākās, gan profesionālās izglītības programmās. Profesionālajā izglītībā pēc vidusskolas var apgūt, piemēram, kosmētiķa, zobu tehniķa vai zobārsta asistenta profesijas (jāmācās 2-2,5 gadi). Savukārt augstākajā izglītībā var iegūt ārsta palīga (feldšera), masiera, podologa, farmaceita asistenta, optometrista asistenta, zobu higiēnista u.c. kvalifikācijas (īsais cikls, jāstudē 2-3 gadi – programmu SARAKSTS), iegūt ārsta, farmaceita vai zobārsta grādu (garais cikls, jāstudē 5-6 gadi – programmu SARAKSTS), vai profesionālā bakalaura studiju programmā iegūt māsas, vecmātes, fizioterapeita vai citu kvalifikāciju (jāstudē 4 gadi – programmu SARAKSTS). Tādējādi, ja Jūs plānojat mācīties un veidot savu turpmāko karjeru medicīnas nozarē, iesakām vispirms pabeigt vidusskolu. Vēlamies vērst Jūsu uzmanību, ka augstskolu vai koledžu uzņemšanas noteikumos bez vidusskolas atestāta pārsvarā tiek prasīti sekmīgi/ pēc iespējas augstāki vērtējumi ne tikai obligātajos centralizētajos eksāmenos (CE), bet arī, piemēram, ķīmijā un/vai bioloģijā. Iesakām Jums rūpīgi iepazīties ar uzņemšanas nosacījumiem izvēlētajā augstākās izglītības programmā un censties pēc iespējas labāk nokārtot prasītos CE. Jūs varat arī izvēlēties vidusskolu, kurā padziļināti apgūst ķīmiju un/ vai bioloģiju. Papildu iespējas
|
10-03-2025
Labdien! Kur pēc 9.klases var mācīties bērns, ja bērnam ir pamatizglītībā pabeigta 58.koda programma, un bērns nav kārtojis centralizētos eksāmenus? Kādas mācību iespējas ir Liepājā? Labdien! Bērni, kuri ieguvuši pamatizglītību speciālās izglītības programmā ar kodu 21015811 (Speciālās izglītības programmas izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem) var iegūt profesionālo izglītību, mācoties profesionālās pamatizglītības programmās. Šādas programmas piedāvā speciālās izglītības iestādes. Liepājā ir iespēja apgūt virtuves darbinieka profesiju, mācoties Liepājas Līvupes pamatskolā – attīstības centrā. Vairāk par profesijām un to apguves iespējām pēc speciālās pamatizglītības lasiet šajā NIID.LV rakstā. |
06-03-2025
Labdien! Interesējos par iepriekš iegūtā izglītībā apgūto kursu pielīdzināšanu, stājoties jaunā augstākās izglītības programmā. Piemēram, ja man ir koledžas līmeņa izglītība un maģistra grāds saistītās jomās, vai es varu iestāties bakalaura līmeņa programmā līdzīgā nozarē un pielīdzināt kursus no iepriekš iegūtajiem diplomiem? Vai pastāv valsts vai augstskolu līmenī apstiprināti noteikumi, kas jāievēro, ja interesējos tieši par medicīnas nozares studijām? Vai var pielīdzināt ne tikai studiju kursus, bet arī pieredzi un zināšanas? Labdien! Jā, stājoties augstākās izglītības programmās, ir iespēja pielīdzināt gan iepriekšējās studijās apgūtos priekšmetus, gan formālajā un neformālajā izglītībā vai darba vidē iegūtās kompetences. Tāpat pastāv iespēja iestāties tās pašas vai līdzīgas tematikas studiju programmas vēlākos posmos un/vai studēt pēc individuāla plāna (attiecīgi samazinot studiju maksu), pielīdzinot iepriekš iegūtos kredītpunktus (KP). Uzņemšana studijām vēlākos posmos, kā arī KP atzīšana notiek atbilstoši Augstskolu likuma 59.3 pantam, Ministru kabineta noteikumiem Nr.932 “Studiju uzsākšanas kārtība vēlākos studiju posmos”, noteikumiem Nr.505 “Ārpus formālās izglītības apgūto vai profesionālajā pieredzē iegūto kompetenču un iepriekšējā izglītībā sasniegtu studiju rezultātu atzīšanas noteikumi” un pašas augstskolas vai koledžas atbilstoši valsts normatīvajiem aktiem izstrādātai kārtībai (nolikumam) par ārpus formālās izglītības apgūto vai profesionālajā pieredzē iegūto kompetenču un iepriekšējā izglītībā sasniegtu studiju rezultātu atzīšanu. Šis dokuments parasti ir publiski pieejams augstskolas mājaslapā. Studijas vēlākos studiju posmos var uzsākt personas, kuras ir apguvušas licencētu vai akreditētu augstākās izglītības studiju programmu vai tās daļu, ko apliecina koledžas vai augstskolas izsniegta akadēmiskā izziņa vai arī diploms un tā pielikums. Lai varētu pielīdzināt KP, augstskolas izveidotai komisijai ir jāiesniedz arī dokumenti, kas apliecina ārpus formālās izglītības apgūto un/vai profesionālajā pieredzē iegūto kompetenču rezultātus. Kā viens no apliecinājumiem var būt arī izziņa no darba vietas par profesionālās pieredzes ieguves vietu un laikposmu. Lēmumu par KP atzīšanu pieņem īpaša augstskolas izveidota atzīšanas komisija. Šis lēmums vienmēr ir individuāls – nav garantijas, ka studiju kurss tiks atzīts. Komisija var papildus noteikt arī pārbaudījumus, lai novērtētu iepriekšējā izglītībā vai pieredzē sasniegtos studiju rezultātus. KP atzīšana ir maksas pakalpojums saskaņā ar augstskolas apstiprinātu cenrādi. Informācijas precizēšanai iesakām Jums 1)rūpīgi iepazīties ar minētajiem normatīvajiem dokumentiem, t.sk. Jūsu izvēlētās augstskolas iekšējo dokumentu - nolikumu par iepriekšējā izglītībā / profesionālajā pieredzē sasniegtu studiju rezultātu atzīšanu; 2)sazināties ar augstskolas atbildīgo struktūrvienību vai kontaktpersonu (parasti tiek norādītas augstskolu mājaslapās). |
28-02-2025
Labdien! Kur Latvijā var apgūt programmu/profesiju "kuģa pavārs", ja ir iegūta profesionālā izglītība un kvalifikācija "pavārs"? Paldies! Labdien! Atbildes gatavošanas procesā sazinājāmies ar Latvijas Jūras administrāciju (LJA). LJA ir atbildīga par drošu kuģošanu, jūrlietu politikas plānošanu un īstenošanu, kā arī par kuģu un jūrnieku uzraudzību. Šī iestāde arī saskaņo jūrlietu profesionālās izglītības programmu un mācību kursu programmu atbilstību starptautiskajiem tiesību aktiem un uzrauga šo programmu īstenošanu, tostarp kuģa pavāru programmu īstenošanu. LJA Jūrnieku reģistra pārstāvis informēja, ka tuvākajā laikā notiks būtiskas izmaiņas prasībās, lai strādātu par kuģa pavāru. Lai sniegtu precīzāku atbildi par papildu nepieciešamo izglītību tieši Jūsu gadījumā, ja plānojat strādāt uz kuģa, Jūrnieku reģistra pārstāvis ieteica Jums sazināties ar Jūrnieku reģistru (t.67099419; e-pasts: seafarer@lja.lv.). |
27-02-2025
Labdien! Mācoties policijas koledžas īsā cikla profesionālajā augstākās izglītības programmā “Policijas darbs” (IDA)”, kurā brīdī var izvēlēties novirzienu, par kādu tieši policijas darbinieku vēlies turpmāk strādāt? Labdien! Gatavojot atbildi, sazinājāmies ar Valsts policijas koledžas (VPK) Izglītības koordinācijas nodaļas pārstāvi, kura informēja, ka īsā cikla augstākās izglītības programmā “Policijas darbs” vairs nepastāv iespēja specializēties dažādos virzienos. Visi studējošie programmas ietvaros apgūst vienu specializāciju “Reaģējošais policists” un studiju laikā iemācās veikt gan operatīvo darbību, gan likumpārkāpumu izmeklēšanu, gan ceļu satiksmes uzraudzību, gan apgūst citas Valsts policijas jaunākā virsnieka profesionālās kvalifikācijas prasībās noteiktās kompetences. Mācību laikā studenti arī regulāri brauc uz notikumu vietām un iemācās veikt visus nepieciešamos darba posmus. Pēc koledžas absolvēšanas gan ir iespēja specializēties, turpinot studijas vienā no IDA ietvaros īstenotajām pirmā cikla programmām:
|
27-02-2025
Labdien! Esmu ieguvusi 2006. gadā maģistra grādu valsts pārvaldes jomā - vai tas mūsdienās nozīmē, ka man ir otrā cikla augstākā profesionālā izglītība? Papildus, ja cilvēks 2017. gadā ir ieguvis profesionālā bakalaura grādu, vai tā mūsdienās atbilst pirmā cikla augstākajai profesionālajai izglītībai? Labdien! Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 96. punktā ir noteikta no 26.12.2000. līdz 11.10.2022. iegūto grādu un profesionālo kvalifikāciju atbilstība mūsdienu studijās iegūstamajiem grādiem un profesionālajām kvalifikācijām: 1) akadēmiskais bakalaura grāds atbilst pirmā cikla augstākajā izglītībā iegūtam bakalaura grādam; 2) akadēmiskais maģistra grāds atbilst otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtam maģistra grādam; 3) zinātniskais doktora grāds atbilst trešā cikla augstākajā izglītībā iegūtam zinātnes doktora grādam; 4) pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un ceturtā līmeņa profesionālā kvalifikācija atbilst īsā cikla profesionālajai augstākajai izglītībai un piektā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai; 5) otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība: a) piektā līmeņa profesionālā kvalifikācija atbilst pirmā cikla augstākajā izglītībā iegūtai sestā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai vai otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtai septītā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai atbilstoši studiju programmas kodam pēc Latvijas izglītības klasifikācijas otrā klasifikācijas līmeņa, b) profesionālais bakalaura grāds un piektā līmeņa profesionālā kvalifikācija atbilst pirmā cikla augstākajā izglītībā iegūtam bakalaura grādam un sestā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai, c) profesionālais maģistra grāds vai profesionālais maģistra grāds un piektā līmeņa profesionālā kvalifikācija atbilst otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtam maģistra grādam vai otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtam maģistra grādam un septītā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai; 6) profesionālais doktora grāds mākslās atbilst trešā cikla augstākajā izglītībā iegūtam profesionālā doktora grādam mākslās. Tādējādi, 1)ja 2006. gadā esat ieguvusi akadēmiskā maģistra grādu valsts pārvaldē, tad Jums ir otrā cikla augstākā izglītība, savukārt, ja esat ieguvusi profesionālā maģistra grādu un piektā līmeņa profesionālo kvalifikāciju, tad Jūsu iegūtā izglītība atbilst otrā cikla augstākajā izglītībā iegūtam maģistra grādam un septītā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai. 2)ja cilvēks 2017. gadā ir ieguvis profesionālā bakalaura grādu un piektā līmeņa profesionālo kvalifikāciju, tad viņa iegūtā izglītība atbilst pirmā cikla augstākajā izglītībā iegūtam bakalaura grādam un sestā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai. |
19-02-2025
Labdien! Kurās arodskolās pēc 9.klases var apgūt ekskavatorista vai citas smagās tehnikas šofera (ceļa būves tehnika mazāk interesē) profesiju? Profesionālajās vidējās izglītības iestādes piedāvā apgūt profesijas, kuru programmu apguves ietvaros jaunieši tiek sagatavoti auto B kategorijas un traktortehnikas kategorijas (TR1, TR2, TR3 vai TR4) vadīšanas apliecības iegūšanai. Šajās programmās uzņem pēc 9. klases un mācību ilgums ir 4 gadi. Noslēgumā tiek iegūta profesionālā vidējā izglītība. Piemēram, profesijas: Meža mašīnu operators; Smago spēkratu mehāniķis; Būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķis. Papildu informācija:
|
17-02-2025
Labdien! Vai RSU piedāvā iestājpārbaudījumus ķīmijā vai bioloģijā, ja nav nokārtoti CE ķīmijā vai bioloģijā? Labdien! Gatavojot atbildi, sazinājāmies ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studentu servisa speciālisti, kura informēja, ka RSU nepiedāvā kārtot iestājpārbaudījumus ķīmijā un bioloģijā tiem, kuriem nav centralizētā eksāmena (CE) vērtējuma šajos priekšmetos. Savā jautājumā neesat minējusi, kādēļ neesat kārtojusi CE ķīmijā un/vai bioloģijā. Ja neesat kārtojusi minētos CE atbrīvojuma dēļ, tad RSU Uzņemšanas noteikumu VI daļā ir aprakstīta kārtība, kādā tiek uzņemtas personas, kuras nav kārtojušas CE. Piemēram, noteikumu 43. punkts nosaka, ka personas, kuras normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir atbrīvotas no CE kārtošanas, tiek uzņemtas studiju programmās atbilstīgi RSU Uzņemšanas komisijas atsevišķam lēmumam par vidējās izglītības gala pārbaudījumu pielīdzināšanu CE vērtējumiem. Kāda ir pielīdzināšanas kārtība Jūsu izvēlētajā studiju programmā, iesakām noskaidrot, sazinoties ar RSU Studentu servisa speciālistiem pa tālruni 67321321 vai e-pastu studentuserviss@rsu.lv. Savukārt, ja CE ķīmijā un/vai bioloģijā nekārtojāt cita iemesla dēļ (piemēram, tādēļ, ka vidusskolas laikā vēl neplānojāt stāties RSU un nezinājāt, ka minētie CE vērtējumi būs nepieciešami, vai ja minētie CE ir obligāts nosacījums un tos nevar aizstāt ar gada atzīmi), tad Jums ir iespēja nokārtot CE Latvijas Universitātē, piesakoties CE kārtošana līdz nākamā gada 15. decembrim (šogad šī iespēja jau ir nokavēta). Kā personām ar iegūtu vidējo izglītību pieteikties CE kārtošanai, lasiet NIID.LV rakstā par CE kārtošanu augstskolās (raksts katru gadu tiek aktualizēts). Savukārt par to, kā sekmīgāk sagatavoties CE kārtošanai, Jūs varat izlasīt NIID.LV rakstā “Sagatavošanas kursi valsts pārbaudījumiem un studijām”. |
15-02-2025
Labdien! Vai gadījumā, kad cilvēks ir mācījies tehnikumā, nokārtojis valsts centralizētos eksāmenus atbilstoši noteiktajām normām, taču skolu nav pabeidzis, viņam ir iespēja iegūt atestātu par vispārējo vidējo izglītību, lai iestātos augstākās izglītības iestādē? Paldies! Labdien! Mācoties tehnikumā (arī tad, ja mācību laikā ir sekmīgi nokārtoti visi nepieciešamie centralizētie eksāmeni (CE)), atestātu saņemt nevar. Vispārējo vidējo izglītību apliecinošu dokumentu izsniedz tikai pēc vispārējās vidējās izglītības programmas pilnas apguves. Lai vidējā izglītība būtu iegūta, ir jāpabeidz vispārējās vai profesionālās vidējās izglītības programmas apguve. Pēc CE nokārtošanas tehnikumā, neturpinot mācības, personas iegūtās izglītības statuss ir nepabeigta vidējā profesionālā izglītība. Šādā gadījumā persona nesaņem diplomu*, bet tehnikuma izsniegtu izziņu par profesionālās izglītības programmas daļas apguvi, apliecību par moduļa (vai vairāku moduļu) apguvi un profesionālās kvalifikācijas apliecību, ja programmas apguves laikā ir kārtots kāds profesionālās kvalifikācijas eksāmens (zemāka profesionālās kvalifikācijas līmeņa kvalifikācijā). Minētie dokumenti nedod tiesības turpināt izglītību augstākās izglītības iestādēs, taču dod iespēju apgūtās prasmes izmantot darba tirgū vai vēlāk iestāties tādas pašas vai līdzīgas tematiskās jomas profesionālās izglītības programmas vēlākos posmos. Tādējādi, lai iegūtu vidējo izglītību un varētu iestāties augstākās izglītības iestādē, personai ir divi risinājumi: 1) Pabeigt profesionālās izglītības programmas apguvi tajā pašā vai citā profesionālās izglītības iestādē, kas īsteno līdzīgu programmu, iestājoties vēlākos posmos (ātrākais ceļš); 2) Iestāties vispārējās vidējās izglītības programmā un, sekmīgi pabeidzot to, saņemt vispārējās vidējās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu (atestātu). Izvēloties šo ceļu, ir jārēķinās, ka profesionālās vidējās izglītības programma būtiski atšķiras no vispārizglītojošās vidusskolas programmas. Līdz ar to personai būs 1)jāapgūst visi tie priekšmeti, kuri ir iekļauti konkrētās programmas mācību plānā un kuri nav apgūti profesionālās izglītības programmā; 2)jānokārto vismaz divi CE augstākajā līmenī, kā to paredz vispārējās vidējās izglītības standarts. Profesionālās izglītības likumā (6.pants) ir noteikts, ka
Tādējādi diplomu (bez kvalifikācijas apliecības) var saņemt arī tādā gadījumā, ja kvalifikācijas eksāmenā saņem nepietiekamu vērtējumu, taču visi 4. kursā iekļautie profesionālie priekšmeti un moduļi, praktiskās mācības un kvalifikācijas prakse ir jāapgūst, un kvalifikācijas eksāmens ir jākārto. |
Nākamā |