Liepājas Universitāte - Mediju māksla un radošās tehnoloģijas - Doktora studijas

Mediju māksla un radošās tehnoloģijas
Status:Jauna programma!
Uzņemšana:Ziemas uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-11-22
Programmas veidsDoktora studiju programma
GrādsZinātniskais doktora grāds, zinātnes doktors (-e) (Ph.D.) radošās industrijas zinātnēs
Izglītības dokuments Doktora diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 30.06.2023. Programma ir licencēta 17.03.2021., tiks iekļauta akreditētajā studiju virzienā.
Programmas kods51213
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti120
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 3800 EUR gadā (2021./22.)
 
Programmas aprakstsZiemas uzņemšana: pieteikšanās no 2021. gada 17. novembra līdz 2022. gada 16. janvārim.

LiepU un RISEBA kopīgā doktora studiju programma.

Programmas mērķis ir sekmēt jaunu, progresīvu teoriju un kritiskas analīzes attīstību jauno mediju un starpdisciplinārās mākslas jomā, kā arī jaunu mākslas formu un mākslas darbu rašanos. Doktora studiju programmā aicinām pieteikt disertāciju tēmas, kas bāzējas inovāciju tehnoloģijās, starpdisciplinārajā kultūrā, skaņas mākslā, audiovizuālajos medijos, multimediālajā skatuves mākslā, interakcijas dizainā un citās mākslas pētniecības praksēs.
Programmas saturā iekļauta akadēmisko un teorētisko zināšanu bāzes apguve – laikmetīgā māksla, mediju teorija, tehnoloģiju vēsture, jauno mediju kultūra, pētniecības metodoloģija un ētika, u.c. Līdzās teorijai tiek apgūts arī mākslas radīšanas process, kas balstās reflektējošās praksēs un mākslas pētniecībā, kurā tiek izmantotas inovāciju tehnoloģijas un zinātne. Šī ir vienīgā doktorantūra Latvijā, kura ir adresēta māksliniekiem – pētniekiem.

Jaunajā doktorantūrā studijas tiek nodrošinātas "ierobežotās klātienes" (low-residency) formā, kas nozīmē, ka tās ir vērstas uz attālināto individuālo patstāvīgo pētniecības darbu.
Studiju "stūrakmeņi" jeb vienīgie klātienes periodi ir 3 simpoziji katru gadu, kas notiek intensīvu kolokviju veidā, katrs no tiem vienas nedēļas ilgumā. Pirmais (pavasara) kolokvijs notiek studiju gada sākumā februārī Rīgā un to organizē RISEBA; otrais (vasaras) kolokvijs notiek jūnijā kā izbraukuma retrīts, piemēram, Mākslas rezidenču centrā SERDE, Aizputē, un trešais (rudens) kolokvijs notiek Liepājā, to organizē Liepājas Universitāte.
Pārējā laika periodā norisinās attālināts individuālās pētniecības process ciešā saistībā ar zinātnisko darba vadītāju un programmas ekspertiem.
Šāda studiju forma jaunajiem pētniekiem ļauj veikt kvalitatīvu pētniecību jaunajā novatoriskajā un starpdisciplinārajā programmā, nemainot dzīves vietu, un apvienojot to ar darbu.
Iepriekšējā izglītība, prasībasMaģistra grāds mākslā vai humanitārajās zinātnēs.
Maģistra grāds socioloģijā, komunikācijas un informācijas zinātnēs, datorzinātnē, fizikā.
Maģistra programmas rezultātiem atbilstoša profesionāla pieredze jauno mediju mākslas jomā (novērtējumu veic ekspertu komisija).

• Promocijas darba pētījuma pieteikums
Iesniedz elektroniski atbilstoši pētījuma pieteikuma veidlapai angļu valodā.
• Iestājpārbaudījums
Intervija par promocijas darba pētījuma pieteikumu angļu valodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2021./2022. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Lielā iela 14, Liepāja, LV-3401
Tel:63423568 (rektorāts); 63426249 (studiju daļa)
E-pasts:liepu@liepu.lv  www.liepu.lv