BALTIJAS STARPTAUTISKĀ AKADĒMIJA - Eiropas studijas - Mag. studijas

Eiropas studijas
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2022-04-04
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsSociālo zinātņu maģistrs Eiropas studijās
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2024.
Programmas kods45310
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksa1075 EUR semestrī, BSA absolventiem - 860 EUR semestrī (2022./23.)
 
Programmas aprakstsProgrammas priekšrocības

Maģistra grādu ieguvušie var sekmīgi turpināt Eiropas studijas doktora programmās Latvijā un ārpus tās robežām, specializējoties izvēlētajos konkrētajos Eiropas studiju virzienos.

Programmas padziļināti studiju virzieni

ES politika, starptautiskās attiecības.

Iegūstamās iemaņas

Programmā tiek sagatavoti speciālisti, kuri ne tikai orientējas Eiropas Savienības politisko kursu attīstībā, tās iekšpolitikā un ārējā un drošības politikā, ES integrācijas problēmās un institucionālajā attīstībā, bet arī spēj piedalīties ES politisko kursu izstrādē, analizējot kopīgo ES politiku un samērojot ES institūcijās izstrādātos politiskos kursus ar Latvijas specifiku, interesēm un iespējām, izstrādājot adekvātus politikas īstenošanas lēmumus Latvijā.

Karjeras iespējas

Eiropas studiju speciālistiem ir paredzams plašs daba lauks ārlietu resoros – LR Ārlietu ministrijā, ministriju, dažādu sabiedrisko un biznesa organizāciju ārējo sakaru nodaļās, pētnieciskajos institūtos un firmās. Iegūtā specialitāte dod iespēju strādāt kā padomniekiem dažāda līmeņa politiskajās institūcijās, kā arī par konsultantiem, analītiķiem un ierēdņiem.

Programmas saturs (Īsumā)

Apgūstamo studiju kursu vidū ir tādi kursi kā Eiropas ideju attīstības analīze, politikas teorijas aktuālās problēmas, salīdzinošās politikas metodoloģija, ES politika un lēmumu pieņemšana, Eiropas integrācija un aktuālās problēmas Latvijā, ES politikas kvantitatīvā analīze. Ierobežotas izvēles kursi veido specifiskas zināšanas, saistītas ar Eiropas politikas problēmām un Eiropas Savienības politisko kursu attīstību un Latvijas integrāciju ES, kā arī ar ES un citu valstu starptautisko attiecību problemātiku. Tai skaitā tādi kursi kā ES integrācijas politiskā ekonomika, ES sociālās politikas ekonomiskie aspekti, globalizācija un glokalizācija, ES Konstitucionālais likums, ES-ASV attiecību analīze, ES-Krievijas attiecību analīze, ES-Eirāzijas attiecību analīze, Sabiedrības pārvaldes sociālās tehnoloģijas.

Studiju programma ir angļu, taču studijas notiek multilingvāli: latviešu un angļu valodā - atkarībā no valodas, kuru studiju procesā izmanto vieslektori, kuri piedalās programmas īstenošanā.
Programmas mājaslapabsa.edu.lv/courses/eiropas-studijas-mag
Iepriekšējā izglītība, prasībasBakalaura akadēmiskais vai profesionālais grāds sociālo, vadības, tiesību zinātnes vai ekonomikas jomās.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2022./2023. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Lomonosova iela 4, Rīga, LV-1003
Tel:67100610; 67100636
E-pasts:uk@bsa.edu.lv  www.bsa.edu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2022./2023. gadā: lasīt šeit