Spēle 1. - 6. klašu skolēniem “Kļūšu par profesionāli”

Publicēts 2021. gada 27. janvārī

parprof_350_2.jpgLai palīdzētu izzināt profesiju pasaules dažādību, 1.-6. klašu skolēniem ir izstrādāta digitāli interaktīva spēle “Kļūšu par profesionāli”. Spēle ir pieejama tiešsaistē parprof.lv.

Bērnu un vecāku priekšstati par profesijām bieži vien ir nepilnīgi. Spēle ir radīta, lai sākumskolas skolēni interaktīvi varētu iepazīt 37 dažādu profesiju pārstāvju ikdienu viņu darba vidē, kā arī noskaidrot profesijās nepieciešamās prasmes, zināšanas un veicamos pienākumus. Spēle arī rosina domāt, par to, kas skolēnam pašam padodas, kādas ir viņa vai viņas intereses. 

Digitāli interaktīvā spēle “Kļūšu par profesionāli” neprasa iepriekšēju sagatavošanos vai speciālas zināšanas. To ieteicams spēlēt ar pieaugušajiem, kopā pārdomāt, vai spēlētājam piemīt attiecīgajam profesionālim vajadzīgās īpašības, dalīties ar savu pieredzi un viedokli, tomēr rūpīgi sekot bērna domām un respektēt viņa vēlmes. Tāpat tās laikā ir iespēja rosināt idejas un sapņus par nākotnes profesijas izvēli, meklējot atbildes uz jautājumu: “Kas es būšu, kad izaugšu liels?”, jo nākotnes profesijas izvēle ir atbildīgs solis. Tā kā spēle “Kļūšu par profesionāli” paredzēta jaunāko klašu bērniem, tā ir spilgta, krāsaina, un to papildina dažādi skaņu efekti.

Spēli “Kļūšu par profesionāli” iespējams lietot gan datorā, gan mobilajā ierīcē, spēlējot to tīmeklī vai arī uz mobilās ierīces, pievienojot to kā lietotni mobilā telefona sākumekrānam. Spēles prezentācija pieejama VIAA Youtube kontā.

Ieteikt rakstu