Mežsaimniecība - Prof. vidējā izglītība pēc pamatizglītības

Mežsaimniecība
Norises vieta(s) vai fakultāte(s):
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-11-25
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc pamatizglītības - 3. PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija)
Profesionālā kvalifikācijaMežsaimniecības tehniķis (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods33623001
 
Ilgums4 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsAudzēkņi saņem stipendiju
 
Programmas aprakstsProfesionālās izglītības programmas īstenošanai izsniegta licence arī darba vidē balstītu mācību formā.

Mežsaimniecības tehniķis strādā valsts un privātajos mežos kā augsti kvalificēts strādnieks, darbu vadītājs, brigadieris. Pārzina mašīnas, instrumentus un darba rīkus, ko izmanto darba procesā. Pārzina ražošanas procesu, darba metodes un tehnoloģiju. Prot veikt meža atjaunošanu, kopšanu, kokmateriālu sagatavošanu un pievešanu. Izvēlas darbu izpildei piemērotas darba metodes, rēķinoties ar konkrētajiem apstākļiem un uzdevuma mērķi. Plāno, organizē un uzrauga strādnieku grupas (brigādes) darbu. Jābūt interesei par dabaszinībām, mežkopību, mežsaimniecības metodēm, tehniku un tehnoloģijām, uzņēmējdarbības organizāciju un komerczinībām, jābūt zināmām vadības un uzņēmējdarbības iemaņām, jāprot iegūt, klasificēt un izmantot dažādu informāciju par parādībām un procesiem, kas nozīmīgi viņa darbam, gan ar to saistītām dzīves sfērām.
Programmas mājaslapaovt.lv/program/mezsaimniecibas-tehnikis
Iepriekšējā izglītība, prasības15 gadi, pamatizglītība
Aktuālā informācijaOgres tehnikums kopš 2020. gada ir Starptautiskā Bakalaurāta Organizācijas oficiāli akreditēta izglītības iestāde (IB World school) ar tiesībām īstenot IBCP – Starptautiskā bakalaurāta programmu karjeras izglītībā. Šobrīd Ogres tehnikums ir vienīgā profesionālās izglītības iestāde Baltijas valstīs, kas realizē IBCP programmu. IBCP kursā audzēkņus uzņem 1. kursa II semestrī. Starptautiskā Bakalaurāta Organizācijas eksāmenus audzēkņi kārto 4.kursā. Sekmīgi nokārtojot vispārējās vidējās izglītības, kvalifikācijas, kā IBCP eksāmenus, audzēknis kopā ar profesionālās vidējās izglītības diplomu iegūst Starptautiskā bakalaurāta diplomu. Vairāk informācijas šeit
Profesionālās izglītības iestāde
"Ogres tehnikums", Aizupes, Tīnūžu pag., Ogres nov., LV-5001
Tel:65024254; 26612354 (lietvede)
E-pasts:ovt@ovt.lv  www.ovt.lv