Valsts robežsardzes koledža - Robežapsardze - Prof. tālākizglītība

Robežapsardze
Norises vieta(s) vai fakultāte(s):
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-05-16
Programmas veidsProfesionālā tālākizglītība - 3.-4. LKI (programma ar kodu 30T)
Profesionālā kvalifikācijaValsts robežsardzes inspektors (4. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Profesionālās kvalifikācijas apliecība;
Licence / akreditācijaProgramma ir licencēta 06.07.2016., akreditācija līdz 21.03.2025.
Programmas kods30T861051
 
Ilgums1 gads (1184 stundas)
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsUzņemšanas noteikumi 2024./2025. gadā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze” (papilduzņemšana):

lasīt šeit


Valsts robežsardzes inspektors pilda dienesta pienākumus Valsts robežsardzē, veic robežuzraudzību un robežpārbaudes, kā arī ārzemnieku ieceļošanas, uzturēšanās, izceļošanas un tranzīta nosacījumu ievērošanas kontroli.

Kas jāmācās:
Robežuzraudzība, robežpārbaudes, dokumentu tehniskā izpēte, tehniskie līdzekļi un inženiertehniskais aprīkojums, imigrācijas kontrole, militārā taktika, profesionālā svešvaloda (angļu valoda), ieroču un šaušanas mācība, fiziskā sagatavošana, informātika, tiesību un likumdošanas pamati, topogrāfija, psiholoģija, profesionālā terminoloģija krievu valodā, ierindas mācība, dienesta reglamenti, sakari, pirmās palīdzības apmācība, Latvijas Robežsardzes vēsture, ētika. Kvalifikācijas prakse Valsts robežsardzes teritoriālajās pārvaldēs.
Programmas mājaslapawww.vrk.rs.gov.lv/lv/profesionalas-talakizglitibas-programma-robezapsardze
Iepriekšējā izglītība, prasības18-40 gadi (ar vidējo vai augstāko izglītību); līdz 47 gadiem (Valsts robežsardzes instruktoriem). CE latviešu valodā un angļu valodā (vai STIP angļu valodā). Ja nav kārtots CE angļu valodā, tad reflektants kārto atlases pārbaudījumu – Svešvalodas zināšanu (angļu val.) tests. Kandidāti kārto šādus atlases pārbaudījumus:
- svešvalodas zināšanu (angļu val.) testu (kuri nav kārtojuši centralizēto eksāmenu angļu valodā);
- fiziskās sagatavotības pārbaudi saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.288 „Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm”, kur jāsameklē sava vecuma un amatu grupa (kandidāts atbilst II amatu grupai).
Fiziskās sagatavotības pārbaudes vīriešiem (29 gadi un jaunāki) organizē šādās disciplīnas: 100 metru skrējiens vai 10 x 10 metru atspoles skrējiens, pievilkšanās pie stieņa vai roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus, ķermeņa augšdaļas pacelšana un nolaišana, 3000 metru kross, savukārt sievietēm: 100 metru skrējiens vai 10 x 10 metru atspoles skrējiens, roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus, ķermeņa augšdaļas pacelšana un nolaišana, 1000 metru kross.
- pārrunas (tiek vērtēta kandidātu izvēlētās profesijas izpratne, atbilstība dienestam Valsts robežsardzē un mācībām Koledžā).
Koledža
Iestādes tips:Koledža
Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV-4601
Tel:64603690; 64603692
E-pasts:vrk@rs.gov.lv  www.vrk.rs.gov.lv