Latvijas Universitāte - Mākslas un kultūras procesu dizains - Mag. studijas

Mākslas un kultūras procesu dizains
Status:Jauna programma!
Uzņemšana:Uzņemšana 2025./26. gadā
Ieraksts atjaunots:2025-06-30
Programmas veidsMaģistra studiju programma - 7. LKI (2. cikls, programma ar kodu 45)
GrādsMaģistra grāds mākslas un kultūras procesu dizainā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaProgramma licencēta 14.05.2025. Studiju virziens akreditēts līdz 25.11.2027.
Programmas kods45214
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti ECTS120
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksa2700 EUR gadā (2025./26.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsStudiju programmas mērķis:

Nodrošināt progresīvu un starpdisciplināru akadēmisku izglītību, kas sniedz padziļinātas zināšanas par mākslas un kultūras procesiem un to dizainu mākslas un kultūras ekosistēmā, izzinot kultūras politiskās nostādnes, infrastruktūru, institūcijas un finanšu instrumentus, vietējo un starptautisko partnerību potenciālu, kā arī izstrādājot ilgstpējīgas kultūras iniciatīvu stratēģijas un modelējot dizaina prototipus inovatīvos mākslas un kultūras projektos.

Studiju programma apvieno procesu dizainu ar māksliniecisko praksi, fundamentālām teorijas zināšanām, vadības prasmēm un līderības kompetencēm. Studiju programmas uzsvars uz procesu dizainu mākslas un kultūras kontekstā ir inovatīva pieeja – studenti iemācīsies ne tikai organizēt un vadīt projektus mākslas un kultūras jomā, bet spēs kritiski uzlūkot jau eksistējošus mehānismus un piedāvāt veidus, kā tos uzlabot, lai panāktu lielāku efektivitāti un ietekmi. Dizaina komponente studiju programmas saturā ļaus apgūt dizainu kā domāšanas un rīcības instrumentu mākslā, kultūrā, pētniecībā un izglītībā, kā arī citās ar sabiedrību saistītās jomās. Studiju kursi ir izstrādāti tā, lai sekmētu procesuālu, starpdisciplināru un risinājumorientētu pieeju.

Studiju programmā prioritāri tiek apgūts mākslas un kultūras procesu dizains, bet kā caurviju prasmes tiek attīstītas arī komunikācijas un vadības prasmes, zināšanas par tīklošanās un starptautisku partnerību attīstīšanas iespējām, finansējuma piesaistes kompetences, orientēšanās aktuālajās mākslas un kultūrpolitikas norisēs, spēja pieņemt sociāli atbildīgus lēmumus, kas vērsti uz ilgstpējību. Studiju programmā vienlīdz tiek attīstītas gan mākslinieciskās un radošās izpausmes, gan veicināta zinātniskā pētniecība un komunikācija. Studiju programma nodrošinās arī iespēju radoši un praktiski strādāt, modelējot dizaina prototipus, veicot piemērizpēti un piedāvājot savus risinājumus ar sabiedrību saistītu aktuālu problēmu risināšanā.

Iespējas pēc studijām:

Nodarbinātība iespējama:

Valsts sektorā (valsts un pašvaldības iestādēs, tostarp ar kultūru, mākslu un izglītību saistītās jomās),

Nevalstiskajā sektorā (nevalstiskās kultūras, mākslas, izglītības, vides un sociālās organizācijās),

Zinātnē (turpinot studijas doktorantūrā),

Uzņēmējdarbībā (procesu vadība, starptautisku projektu vadība, finansējuma piesaiste, privātprakses utt.),

Radošajās industrijās, piemēram, reklāmas un mārketinga aģentūrās.

Absolventu erudīcija kultūrpolitikas, mākslas un sabiedrības sinerģijas jautājumos, kā arī projektu vadības, finansējuma piesaistes un pētniecības prasmes nodrošinās tiem nodarbinātību mākslas un kultūras jomā gan valsts, gan nevalstiskajā sektorā, ļaujot izvēlēties arī akadēmiskās karjeras ceļu zinātniskajā pētniecībā vai uzņēmējdarbības formu privātajā sektorā.

Studiju programma dos iespēju papildināt zināšanas un prasmes arī tiem, kuriem jau ir darbs, bet kuri vēlas celt kvalifikāciju.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/studiju-programmas/magistra-limena-studijas/makslas-un-kulturas-procesu-dizains-lv
Iepriekšējā izglītība, prasības1. variants: pirmā cikla augstākā izglītība vai tai pielīdzināma augstākā izglītība mākslas un dizaina tematiskajā jomā; konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: iestājpārbaudījums studiju motivācijas pārbaudei (eseja + pārrunas) (1 x 1000 = 1000); minimālais punktu skaits iestājpārbaudījumā uzņemšanai – 400. Papildu nosacījums iestājpārbaudījumam: jāiesniedz motivācijas vēstule par tēmu “Studiju programmas izvēles motivācija” (2000 – 3000 rakstzīmes bez atstarpēm);
2. variants: pirmā cikla augstākā izglītība vai tai pielīdzināma augstākā izglītība humanitāro zinātņu tematiskajā jomā vai sociālo un cilvēkrīcības zinātņu tematiskajā jomā vai izglītības tematiskajā grupā; konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: iestājpārbaudījuma 1. daļa studiju motivācijas pārbaudei (eseja + pārrunas) (0,5 x 1000 = 500) + iestājpārbaudījuma 2. daļa priekšzināšanu pārbaudei mākslas un dizaina jomā (0,5 x 1000 = 500); minimālais punktu skaits uzņemšanai katrā no iestājpārbaudījuma daļām – 400. Papildu nosacījums iestājpārbaudījumam: jāiesniedz motivācijas vēstule par tēmu “Studiju programmas izvēles motivācija” (2000 – 3000 rakstzīmes bez atstarpēm).
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2025./2026. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Zinātnes universitāte
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034777
E-pasts:studentu.serviss@lu.lv  www.lu.lv