VTDT - Būvdarbi - Prof. vidējā izglītība pēc pamatizglītības

Būvdarbi
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-03-16
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc pamatizglītības - 3. PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija)
Profesionālā kvalifikācijaApdares darbu tehniķis (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods33582011
 
Ilgums4 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsAudzēkņi saņem valsts stipendiju
 
Programmas aprakstsApdares darbu tehniķis ir kvalificēts speciālists, kas strādā būvfirmās un uzņēmumos, kas nodarbojas ar būvdarbu izpildi jaunbūvēs, remontējamās un rekonstruējamās ēkās.
Apdares darbu tehniķis veic apmešanas, flīzēšanas, dekoratīvās flīzēšanas, grīdas ieklāšanas, krāsošanas un dekoratīvās krāsošanas, sausās būves montāžas darbus, tapešu līmēšanu, organizē un vada būvstrādniekus apdares darbu posmu veikšanā.
Apdares darbu tehniķis plāno ikdienas darbus un saskaņo tos ar būvdarbu vadītāju, kura vadībā viņš strādā; aprēķina un pieprasa nepieciešamo materiālu daudzumu katram konkrēta darba veidam. Apdares darbu tehniķis dod darba uzdevumus un nozīmē, katra konkrētā darba veidam atbilstošākos darbiniekus un seko, lai tiktu ievērotas veicamos darbu tehnoloģijas. Nepieciešamības gadījumā viņš konsultē apdares darbu veicējus, kā tehniski labāk un pareizāk tie būtu veicami. Apdares darbu tehniķis kontrolē izpildīto darbu kvalitāti un apjomu.
Tā kā būvniecības nozarē nepārtraukti mainās piedāvājuma klāsts, tiek ražoti arvien jauni un modernāki materiāli un izejvielas, apdares darbu tehniķi regulāri seko aktualitātēm nozarē, jaunumiem apdares darbu tehnoloģijas un materiālu klāstā.

Kas jāmācās:

Profesionālie mācību priekšmeti – apdares darbu tehnoloģijas (apmešanas darbi, flīzēšana, grīdu klāšana, krāsošana, tapsēšana) , dekoratīva flīzēšana, dekoratīvas krāsošanas tehnoloģija, sausās būves tehnoloģija, būvelementu veidošana, materiālmācība, rasēšana, zīmēšana, kompozīcija un krāsu mācība, lietišķa informātika, stilu mācība, darba aizsardzība, elektrotehnika. Praktiskās mācības notiek izglītības iestādes darbnīcās un praksē būvuzņēmumos. Paralēli jāapgūst arī vispārizglītojošie priekšmeti – latviešu valoda, fizika, svešvaloda, saskarsme, matemātika, ķīmija, biznesa pamati, vēsture, vides mācība. Iegūtā izglītība dod tiesības turpināt profesionālo izglītību augstākas pakāpes izglītības programmās koledžās un augstskolās, izglītoties dažādos profesionālajos meistarības kursos, semināros.
Iepriekšējā izglītība, prasības15 gadi, pamatizglītība
Profesionālās izglītības iestāde
Iepriekšējais nosaukums:Priekuļu tehnikums, Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskola
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Cēsu nov., LV-4126
Tel:64130602; 29415137 (par uzņemšanu)
E-pasts:info@vtdt.edu.lv  www.vtdt.lv