Mežsaimniecības tehnika - Prof. vidējā izglītība pēc pamatizglītības

Mežsaimniecības tehnika
Norises vieta(s) vai fakultāte(s):
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-11-25
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc pamatizglītības - 3. PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija)
Profesionālā kvalifikācijaMeža mašīnu operators (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods33525081
 
Ilgums4 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsAudzēkņi saņem stipendiju
 
Programmas aprakstsProfesionālās izglītības programmas īstenošanai izsniegta licence arī darba vidē balstītu mācību formā.

Meža mašīnu operators – speciālists, kurš pārzina meža tehnikas darbību, māk ar viņu strādāt vissarežģītākos apstākļos. Apgūstot šo specialitāti, var iepazīt meža tehnikas, motorinstrumentu uzbūvi,iemācīties ar to stradāt, veikt apkopes, novērst tehnikas bojājumus, strādāt ar specializētām datortehnikas programmām, kalibrēt mērinstrumentus. Meža mašīnu operators strādā ar meža apsaimniekošanas darbiem paredzētām speciālām meža mašīnām, veic koku zāģēšanu un apstrādi, kokmateriālu pievešanu līdz ceļmalas krautuvei, kā arī celmu raušanu, ciršanas atlieku saiņošanu un pārstrādi, kurināmās koksnes šķeldās, meža augsnes sagatavošanu un kociņu stādīšanu. Apgūstot uzņēmumu ekonomikas un grāmatvedības pamatprincipus, pārzinot mārketinga pamatus nākotnē var veidot savu darbības nišu. Var iegūt autovadītāja, motorzāģa, autovadītāja, traktortehnikas F kategorijas vadītāja apliecības.
Programmas mājaslapaovt.lv/program/meza-masinu-operators
Iepriekšējā izglītība, prasības15 gadi, pamatizglītība
Aktuālā informācijaOgres tehnikums kopš 2020. gada ir Starptautiskā Bakalaurāta Organizācijas oficiāli akreditēta izglītības iestāde (IB World school) ar tiesībām īstenot IBCP – Starptautiskā bakalaurāta programmu karjeras izglītībā. Šobrīd Ogres tehnikums ir vienīgā profesionālās izglītības iestāde Baltijas valstīs, kas realizē IBCP programmu. IBCP kursā audzēkņus uzņem 1. kursa II semestrī. Starptautiskā Bakalaurāta Organizācijas eksāmenus audzēkņi kārto 4.kursā. Sekmīgi nokārtojot vispārējās vidējās izglītības, kvalifikācijas, kā IBCP eksāmenus, audzēknis kopā ar profesionālās vidējās izglītības diplomu iegūst Starptautiskā bakalaurāta diplomu. Vairāk informācijas šeit
Profesionālās izglītības iestāde
"Ogres tehnikums", Aizupes, Tīnūžu pag., Ogres nov., LV-5001
Tel:65024254; 26612354 (lietvede)
E-pasts:ovt@ovt.lv  www.ovt.lv