Latvijas Kultūras koledža - Kultūras un mākslas procesu organizēšana - Lietišķā fotogrāfija - 1. līm. prof. studijas

Kultūras un mākslas procesu organizēšana - Lietišķā fotogrāfija
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-06-11
Programmas veids1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma - 5. LKI (īsais cikls, programma ar kodu 41)
Profesionālā kvalifikācijaKultūras darba speciālists (5. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 20.12.2029.
Programmas kods41345
 
Ilgums2,5 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti100
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 1900 EUR gadā (2024./25.)
 
Programmas aprakstsKVALIFIKĀCIJA – KuLTŪRAS DARBA SPECIĀLISTS

Radošs, patstāvīgs un konkurētspējīgs speciālists kultūras pārvaldības jomā, kurš nodrošina dažāda mēroga projektu izstrādi, vadīšanu un koordinēšanu savā specializācijā gan Latvijā, gan Eiropā.

Specializācija – LIETIŠĶĀ FOTOGRĀFIJA

Paralēli vispārizglītojošajiem priekšmetiem humanitārajās zinātnēs un profesionālajām studijām kultūras menedžmentā, studenti iegūst praktiskas iemaņas gan fotogrāfiskā attēla un video materiālu veidošanā, gan arī radošā satura un konceptu izstrādē. Nozīmīgākā prasība šajā specializācijā ir jēgpilnas un mērķtiecīgi veidotas jaunrades vizuālo konstrukciju prasmju apgūšana, kas pieļauj patstāvīgu darbu foto producenta amatā, fotosesiju veidošanā, attīsta kompetences darbam ar citu autoru veidoto materiālu, kas atbilst foto redaktora un kuratora kompetences līmeņiem.

Studiju laikā tiek apgūta digitāla attēla veidošana, iemaņas darbam dabiskajā un mākslīgajā apgaismojumā, kā arī plašas digitālās apstrādes iemaņas. Prasmju slīpēšanai ārpuslekciju laikā pieejama foto studija un foto aprīkojums. Izglītības procesā studenti iegūst priekšstatu par fotogrāfijas veidošanas tehnisko pusi, kā arī apgūst producēšanas procesa nianses vizuālo mediju jomā. Programmas saturs paredz jēgpilna un konkurētspējīga vizuāla vēstījuma sagatavošanas prasmes attīstību gan foto, gan video nozarēs. Tiek apskatītas gan pagātnes aktualitātes, gan arī laikmeta tendences un to atšķirības. Liekot uzsvaru uz vizuālo pratību (visual literacy), tiek veicinātas tās prasmes un iemaņas, kas ir pieprasītas darba tirgū, kā arī attīsta kompetences, kas nodrošina iespēju patstāvīgi radoši attīstīties turpmākajās dzīves gaitās.
Programmas mājaslapakulturaskoledza.lv/studiju-programmas/pilna-laika-studijas/lietiska-fotografija
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība. CE latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā (var aizstāt ar starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījumu) kādā no mācību satura apguves līmeņiem (vispārīgajā, optimālajā vai augstākajā pēc reflektanta izvēles). Papildu punkti par nokārtotu CE kultūrā un mākslā II. Iestājpārbaudījums: pārrunas; potenciālā studenta pieredzes /radošā portfolio prezentācija (elektroniskā formātā, papildus var būt drukātais portfolio, kas nav obligāti)
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lejupielādēt šeit
Koledža
Iestādes tips:Koledža
Nosaukums izglītības iestāžu reģistrā:Latvijas Kultūras akadēmijas aģentūra "Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledža"
Bruņinieku iela 57, Rīga, LV-1011
Tel:20229975
E-pasts:studinfo@lkk.gov.lv  www.kulturaskoledza.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lejupielādēt šeit