Valsts aizsardzība - Prof. vidējā izglītība pēc pamatizglītības

Valsts aizsardzība
Status:Jauna programma!
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-09-07
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc pamatizglītības - 3. PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija)
Profesionālā kvalifikācijaJaunākais militārais instruktors (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaProgramma licencēta 16.07.2021.
Programmas kods33863001
 
Ilgums4 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsStipendija mācību laikā (100-150 EUR mēnesī).
 
Programmas aprakstsPulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas mācību programmu ir izstrādājusi Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Valsts izglītības un satura centru.

Mācību programma ir orientēta uz eksaktajiem mācību priekšmetiem – matemātiku, fiziku, ķīmiju un tehnoloģiju priekšmetiem, lai sagatavotu pieprasītus speciālistus darba tirgum un attīstītu nepieciešamās iemaņas darbā ar jaunākajām tehnoloģijām (arī kaujas tehniku). Mācības tiks veidotas pēc “piedzīvojuma” principa, iekļaujot praktiskās nodarbības profesionālajā militārajā jomā, pārgājienus un nometnes ar lauka kaujas iemaņu apguvi.

Profesionālās militārās vidusskolas mācību programma ne tikai nodrošinās profesionālo vispārējo izglītību, bet arī attīstīs individuālās īpašības – atbildību, pašdisciplīnu, neatlaidību, pašapziņu, iniciatīvu, radošumu.

Tiks attīstītas arī šādas prasmes – līderība, kritiskā domāšana, konfliktu vadības, problēmu risināšanas un argumentācijas prasmes, komunikācijas un uzstāšanās prasmes. Šīs prasmes paredzēts apgūt, sadarbojoties komandā, vadot to un uzņemoties atbildību, piedāvājot risinājumus nestandarta situācijās, plānojot laiku un resursus, izvirzot mērķus, izvērtējot alternatīvas un plānojot rīcību.
Mācību procesā tiks ievērotas noteiktās drošības prasības un fiziskās slodzes apjoms atbilstoši audzēkņu vecumam un normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai.

Individuālo iemaņu attīstība: 1. kursa audzēkņi iegūs izpratni par militārās līderības pamatiem, tā attīstot viņu pamatzināšanas un īpašības.
Personīgās līderības prasmju attīstība: 2.kursa audzēkņi arvien vairāk pievērsīsies mācību programmai, kas paredzēta sadarbībai kolektīvā, tiks pārbaudītas viņu stiprās puses un izaicinājumi kļūt par līderiem personīgajā dzīvē un sabiedrībā.
Komandas līderības prasmju attīstība: 3.kursa audzēkņi arvien vairāk apgūs iemaņas un prasmes kolektīva vadīšanas jomā, kā arī iesaistīsies savas vietējās kopienas projektos, lai pārietu no individuālas darbības uz kolektīva vienotu darbību.
Komandas vadība: 4.kursa audzēkņi apgūst programmu, kas sagatavos viņus dzīvei pēc vidusskolas, sniedzot praktiskās iemaņas nelielas komandas (kolektīva) vadīšanai sarežģītos apstākļos, kā arī veicinās viņu kā patriotisku Latvijas pilsoņu attīstību.

Mācību programma sastāv no:

1) vispārizglītojošiem mācību priekšmetiem;
2) militāro mācību sadaļas – militārās vēstures, kaujas ieroču un kaujas šaušanas mācības un citiem mācību priekšmetiem;
3) inženierzinātņu tehniskajiem priekšmetiem – matemātikas, fizikas, ķīmijas;
4) papildu sporta nodarbībām;
5) padziļinātas profesionālās militārās angļu valodas nodarbībām;
6) līderības nodarbībām;
7) prakses ceturtajā mācību kursā, kas notiks NBS vienībās.

Skolas audzēkņu dienas režīms ietver skolēnu vecuma grupām atbilstošas fiziskās aktivitātes, mācību stundas, izvēles priekšmetu apguvi, konsultācijas un ekipējuma apkopi.

Pēc Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas absolvēšanas var:

- turpināt studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (NAA) vai ārvalstu militārajās mācību iestādēs. Skolas absolventiem, iestājoties NAA, tiks ieskaitīti vairāki mācību posmi, kas ievērojami saīsinās mācību laiku;
- turpināt studijas jebkurā citā augstākās izglītības iestādē;
- uzsākt militāro karjeru Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Profesionālās izglītības programmas absolvēšana neuzliek obligātu pienākumu kļūt par profesionālā dienesta karavīru!
Programmas mājaslapawww.mod.gov.lv/lv/macibu-programma
Iepriekšējā izglītība, prasībasIegūta vispārējā pamatizglītība; 15 - 16 gadi. Izvērtēšanā tiks ņemta vērā vidējā atzīme sekmju izrakstā un atzīme matemātikā (vismaz 6 balles). Jāiesniedz vispārīgās medicīniskās pārbaudes izraksts, kas apliecina, ka veselības stāvoklis atbilst dalībai paaugstinātas fiziskās slodzes nodarbībās. Jānokārto psiholoģiskās pārbaudes un fiziskās sagatavotības testi atbilstoši vecuma grupai un dzimumam.
Profesionālās izglītības iestāde
Valteru iela 6, Kandava, Tukuma nov., Latvija, LV-3120 (Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma telpās)
Tel:67335204; 67335034
E-pasts:kalpakapvsk@mod.gov.lv  www.mod.gov.lv/kalpakaskola