Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA" - Biznesa vadība - Doktora studijas

Biznesa vadība
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-04-21
Programmas veidsDoktora studiju programma - 8.LKI (3. cikls, programma ar kodu 51)
GrādsZinātniskais doktora grāds, zinātnes doktors (-e) (Ph.D.) ekonomikā un uzņēmējdarbībā
Izglītības dokuments Doktora diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 14.10.2027.
Programmas kods51345
 
Ilgums3 gadi (pilna laika), 4 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene; Tālmācība
Kredītpunkti120
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksa5000 EUR gadā (studijas latviešu valodā); 5640 EUR gadā (studijas angļu valodā) (2024./25.)
 
Programmas aprakstsŠī doktorantūras studiju programma, ko īsteno RISEBA un Banku augstskola sadarbībā ar Stokholmas Ekonomikas augstskolu Rīgā un Kaizerslauternas Lietišķo zinātņu universitāti (Vācija), sagatavo zinātņu doktorus, augstākās kvalifikācijas pētniekus un speciālistus ekonomikas un uzņēmējdarbības nozarē.

Pēc studiju pabeigšanas doktorantūras absolvents pārzina un izprot aktuālākās zinātniskās teorijas un atziņas, pārvalda pētniecības metodoloģiju un mūsdienu pētniecības metodes ekonomikas un uzņēmējdarbības nozarē un dažādu jomu saskarē.

Lekcijas notiek sesijās trīs reizes gadā (oktobrī, februārī un maijā), izmantojot tiešsaistes rīkus, nodrošinot jaukta tipa mācīšanās pieeju gan teorētiskajām studijām, gan promocijas darba apspriedei dažādos tā attīstības posmos.

Studiju kursi tiek apgūti lekcijās, semināros, diskusijās. Doktorantu patstāvīgie darbi tiek apspriesti semināros. Studiju kursos tiek piesaistīti arī ārvalstu pasniedzēji un eksperti,nozaru vadošie speciālisti ar referātiem par mūsdienu attīstības tendencēm industrjā. Studiju procesā doktoranti veic situāciju analīzi (case studies), konkrētajās nozarēs . Studentiem ir iespēja ietekmēt arī studiju kursu saturu, izvēloties sev aktuālās tēmas, vai izvēlēties tādu problēmu apspriešanai, kas visvairāk atbilst tieši viņa pētnieciskajām interesēm. Visos studiju kursos,balstoties uz zinātniskiem rakstiem, tiek apspriesti arī jaunākie pētījumi.

Karjeras iespējas

Iegūstot doktora grādu Biznesa vadībā, ir visas iespējas iegūt augstākā līmeņa amatus valsts pārvaldē un uzņēmējdarbībā, savukārt akadēmiskajā vidē var strādāt par vadošo pētnieku, profesoru un Latvijas Zinātnes padomes ekspertu. Iegūtās padziļinātās zināšanas ekonomikā un uzņēmējdarbībā absolventam ļauj arī dibināt un veiksmīgi attīstīt savu uzņēmējdarbību.
Programmas mājaslapariseba.lv/programma/biznesa-vadiba
Iepriekšējā izglītība, prasībasMaģistra grāds sociālajās zinātnēs – ekonomikā vai uzņēmējdarbības vadībā – vai maģistra grāds humanitārajās vai tehniskajās zinātnēs, ja pretendentam ir vismaz divu gadu darba pieredze komercdarbības vadībā, sabiedrības vadībā vai izglītības darba vadībā un pietiekamas zināšanas uzņēmējdarbības vadības zinībās.
Brīvā formā sagatavota eseja par promocijas darba iespējamo tēmu (līdz 12 lpp.), tai pievienojot kopsavilkumu angļu valodā līdz divām lapaspusēm (ja eseja iesniegta angļu valodā, kopsavilkums nav nepieciešams).
Intervija ar programmas direktoru iepriekš iegūto zināšanu atbilstības izvērtēšanai (iepriekšējā izglītība, vadības darba pieredze un zinātniskā darba pieredze).
Starptautiskās testēšanas institūcijas izsniegtā sertifikāta par to, ka personas angļu valodas prasmes atbilst noteiktam līmenim (IELTS – minimālais vērtējums 6.5 vai ekvivalents līmenis) kopija, uzrādot tā oriģinālu, ja persona plāno studēt šajā studiju programmā angļu valodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2024./2025. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Lietišķo zinātņu universitāte
Meža iela 3, Rīga, LV-1048
Tel:67500265 (Meža ielā 3); 29349122 (Durbes ielā 4)
E-pasts:riseba@riseba.lv  www.riseba.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi 2024./2025. gadā: lasīt šeit