Latvijas Universitāte - Skolotājs - Prof. studijas pēc pamatstudijām

Skolotājs
Uzņemšana:Uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-10-22
Programmas veidsProfesionālā studiju programma pēc pamatstudijām (46 48)
Profesionālā kvalifikācijaSkolotājs (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālās augstākās izglītības diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2024.
Programmas kods46141
 
Ilgums1 gads
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti40
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaTikai budžeta vietas (2021./22.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsOtrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Skolotājs” tiek īstenota sadarbībā ar nodibinājumu „Iespējamā misija”. Studiju programmas unikalitāti Latvijā pamato tās īstenošanas forma – darba vidē balstītas studijas.

Studiju programmas mērķis ir nodrošināt iespēju studējošajiem ar bakalaura vai maģistra grādu kādā zinātņu nozarē (vai tai pielīdzināmā nozarē augstākajā izglītībā), kas nav pedagoģija, bet ir atbilstoša apgūstamajai mācību jomai, attīstīt pedagoģiskajai darbībai nepieciešamo kompetenci un iegūt skolotāja kvalifikāciju atbilstīgi profesijas standartam „Skolotājs” vienā no mācību jomu moduļiem:

- tehnoloģiju joma (dizaina un tehnoloģiju, datorikas),
- dabaszinātņu mācību joma (bioloģija, fizika, ķīmija, ģeogrāfija),
- kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību joma (vizuālās mākslas, literatūras, mūzikas, teātra mākslas),
- matemātikas mācību joma,
- sociālā un pilsoniskā mācību joma (sociālās zinības, vēsture),
- valodu mācību joma (angļu, vācu, spāņu, zviedru, franču, krievu, latviešu),
- veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma (veselības kompetences, sports),

lai veiktu profesionālu pedagoģisko darbību kādā no izglītības pakāpēm un veidiem.

Programmas īstenošanas forma: darba vidē balstītas studijas (pilna laika). Studijas vasarā (divas nedēļas jūlijā); no septembra līdz decembrim nodarbības notiks piektdienās. Pārējā laikā – darba vidē.

Pēc skolotāja kvalifikācijas iegūšanas (indukcijas gadā) programmas absolventi saņems nodibinājuma „Iespējamā misija” profesionālo atbalstu un stipendijas.

Atbilstoši iegūtajai skolotāja kvalifikācijai, programmas absolventiem ir iespējams strādāt valsts un privātajās skolās, interešu izglītības iestādēs, mūzikas un mākslas skolās, sporta skolās.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/pedagogijas-psihologijas-un-makslas-fakultate/magistra-limena-studijas/skolotajs
Iepriekšējā izglītība, prasības1)Bakalaura un/vai maģistra grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vai tai pielīdzināma augstākā izglītība izvēlētās mācību jomas (valodu (latviešu valodas un literatūras, latviešu kā otrā valoda, krievu valoda un literatūra, krievu valoda kā svešvaloda, angļu valoda, franču valoda, zviedru valoda, vācu valoda, spāņu valoda), matemātikas, tehnoloģiju, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, dabaszinātņu, veselības un fiziskās aktivitātes, sociālā un pilsoniskā) atbilstošā zinātnes nozarē;
2)Bakalaura un/vai maģistra grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un studiju programmas ietvaros apgūti mācību jomai (valodu (latviešu valodas un literatūras, latviešu kā otrā valoda, krievu valoda un literatūra, krievu valoda kā svešvaloda, angļu valoda, franču valoda, zviedru valoda, vācu valoda, spāņu valoda), matemātikas, tehnoloģiju, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, dabaszinātņu, veselības un fiziskās aktivitātes, sociālā un pilsoniskā) atbilstoši studiju kursi 12 kredītpunktu apjomā.
3)Bakalaura un/vai maģistra grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība ar mācību jomu nesaistītā nozarē, bet LU iestājpārbaudījumā izvēlētajā mācību jomā (valodu (latviešu valodas un literatūras, latviešu kā otrā valoda, krievu valoda un literatūra, krievu valoda kā svešvaloda, angļu valoda, franču valoda, zviedru valoda, vācu valoda, spāņu valoda), matemātikas, tehnoloģiju, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, dabaszinātņu, veselības un fiziskās aktivitātes, sociālā un pilsoniskā) iegūts vērtējums ļoti labi/teicami/izcili (8-10).
Nodibinājuma “Iespējamā misija” organizētā atlase notiek trīs kārtās:
pieteikuma anketa,
mācību stundas vadīšana, darbs grupā un lomu spēle,
klātienes intervija.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2022./2023. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv