Rīgas Tehniskā universitāte - Informācijas tehnoloģijas - Prof. mag. studijas

Informācijas tehnoloģijas
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-06-05
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma - 7. LKI (2. cikls, programma ar kodu 47)
GrādsProfesionālais maģistrs informācijas tehnoloģijās
Profesionālā kvalifikācijaVadošais programmēšanas inženieris (7. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības; Informācijas tehnoloģijas projektu vadītājs (7. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 30.11.2029.
Programmas kods47482
 
Ilgums2 gadi vai 3 gadi (atkarībā no iepriekšējās izglītības)
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80 - 122
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 4200 EUR gadā (2024./25.)
 
Programmas aprakstsŠī studiju programma ir viena no nedaudzajām profesionālajām programmām, kurā var iegūt maģistra grādu informācijas tehnoloģijā un kvalifikāciju - informācijas tehnoloģiju projektu vadītājs vai vadošais programmēšanas inženieris. Studijas iespējams savienot ar darbu, jo studijas notiek piektdienās un sestdienās. Lai sagatavotos praksei uzņēmumos, jau studiju laikā studenti izstrādā projektus, attīstot vadītājam un vadošam speciālistam nepieciešamās komunikācijas un plānošanas prasmes. Teorētiskie kursi ir plānoti tā, lai apgūtās zināšanas programminženierijā un projektu vadībā izmantotu studiju projektu realizācijā un praksē.

Iegūstamā kvalifikācija:

Informācijas tehnoloģijas projektu vadītājs vai vadošais programmēšanas inženieris

Programmas saturs

Vispārizglītojošie studiju kursi: Informācijas tehnoloģijas projektu pārvaldība; Uzņēmējdarbība un komunikācija; Biznesa un vadības informācijas sistēmas; Mākoņdatošana; Digitālā komunikācija.

Studiju projekti: IT projektu plānošana un izstrāde; Mākoņdatošanas sistēmas izveide; Digitālās komunikācijas projekts.

Prakses: kvalifikācijas prakse, pētnieciskā prakse.

Informācijas tehnoloģijas projektu vadība: Biznesa inteliģence, Personāla vadība, Finanšu pārvaldība.
Programmatūras inženierija: Tīmeklī bāzētu sistēmu programmēšana; Mobilo lietotņu programmēšana; Programmatūras izstrādes metodoloģija.

Pilna laika studijās ar studiju ilgumu 3 gadi, pirmajā studiju gadā apgūst datorzinātnes teorētiskos pamatkursus un profesionālās specializācijas kursus 40 KRP apjomā, tostarp sagatavo studiju projektu programmatūras izstrādē.

Iespējas pēc maģistra grāda un kvalifikācijas ieguves
• strādāt organizācijā, kurā veic programmatūras izstrādi, ieviešanu, uzturēšanu vai nodrošina informācijas tehnoloģijas konsultācijas un informācijas sistēmu auditu
• turpināt izglītību doktora studiju programmā E-studiju tehnoloģijas un pārvaldība vai citā augstskolā Latvijā vai ārzemēs.
Programmas mājaslapawww.rtu.lv/lv/studijas/visas-studiju-programmas/atvert/DGX?department=0L000&type=P
Iepriekšējā izglītība, prasībasStudiju ilgums 2 gadi (bez kvalifikācijas):
Profesionālā bakalaura grāds datorzinātnēs vai informācijas tehnoloģijās vai pirmā cikla augstākā profesionālā izglītība, ja studiju programmā un/vai klausītāja statusā apgūti datorzinātņu un informācijas tehnoloģijas nozares kursi vismaz 90 EKPS apmērā un iestājpārbaudījumi: referāts un pārrunas;
​​​Studiju ilgums 2 gadi (ar kvalifikāciju):
Akadēmiskais vai profesionālais bakalaura grāds datorzinātnēs vai informācijas tehnoloģijās vai akadēmiskā bakalaura vai pirmā cikla augstākā profesionālā izglītība, ja studiju programmā un/ vai klausītāja statusā apgūti datorzinātņu un informācijas tehnoloģijas nozares kursi vismaz 90 EKPS apmērā un iestājpārbaudījumi: referāts un pārrunas;
Studiju ilgums 3 gadi (ar kvalifikāciju):
Akadēmiskais vai profesionālais bakalaura grāds matemātikā vai fizikā vai akadēmiskā bakalaura vai pirmā cikla augstākā profesionālā izglītība, ja studiju programmā un/vai klausītāja statusā apgūti datorzinātņu un informācijas tehnoloģijas nozares kursi vismaz 30 EKPS apmērā un iestājpārbaudījumi: referāts un pārrunas.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit

2024. gada 1. martā Liepājas Universitāte (LiepU) kā atsevišķa struktūrvienība pievienojās Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), kļūstot par RTU Liepājas akadēmiju, vienlaikus saglabājot savu autonomiju un universitātei raksturīgās humanitārās un sociālās zinātnes.
Augstskola
Iestādes tips:Zinātnes universitāte
Ķīpsalas iela 6A, Rīga, LV-1048
Tel:67089333; 27089999
E-pasts:info@rtu.lv; rtu@rtu.lv  www.rtu.lv